Webnoviny - Svet

Legia si už vyhliadla náhradu za Muchu, krajana Mentela

WEBNOVINY.SK

VARŠAVA 26. októbra (WEBNOVINY) – Poľský prvoligový futbalový klub Legia Varšava sa už pripravuje na črtajúci sa odchod slovenského reprezentačného brankára Jána Muchu. Na skúšku si pozval iného gólmana zo SR Filipa Mentela. „Máme záujem a rokujeme s Manchestrom City o výške úhrady za výchovu tohto hráča,“ povedal pre oficiálnu internetovú stránku Legie športový riaditeľ klubu Miroslaw Trzeciak.

Devätnásťročný Mentel, ktorého odporučil práve Mucha, už v septembri absolvoval niekoľko tréningov s kádrom a vyslúžil si pozitívne referencie od kouča brankárov na Lazienkowskej Krzysztofa Dowhaňa. Sledoval aj sobotňajší víkendový domáci ligový zápas Legie s Kielcami (5:2) – informuje portál Sportowe Fakty.

Odchovanec Interu Bratislava a bývalý člen akadémie Manchestru City Filip Mentel je synom niekdajšieho dlhoročného hráča „žlto-čiernych“ z Pasienkov a terajšieho trénera gólmanov v A-tíme SR Miroslava Mentela. Muchovi vyprší platnosť zmluvy budúci rok v lete, a hoci s Legiou rokuje o prípadnom predĺžení spolupráce, všeobecne panuje názor, že mužstvu z poľskej metropoly sa nepodarí uspieť v licitácii so zahraničnými záujemcami.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM