Webnoviny - Svet

Leonardovi Cohenovi radí pri nahrávaní albumu jeho syn Adam

WEBNOVINY.SK

Odporúčame:

Leonard Cohen pripravuje nový album BRATISLAVA 14. októbra (WEBNOVINY) – Kanadskému hudobníkovi a spisovateľovi Leonardovi Cohenovi radí pri nahrávaní nového štúdiového albumu jeho syn Adam.

Ten teda v rozhovore pre BBC potvrdil, že jeho otec v súčasnosti pracuje na novom albume, čo zatiaľ stále nechcú priznať predstavitelia vydavateľstva Sony.

„Požiadal ma, aby som bol konzultantskou silou na niekoľkých stretnutiach a som veľmi šťastný, že som si mohol vypočuť to, čo práve vzniká a zhodnotiť to,“ uviedol Adam Cohen, ktorý je sám muzikantom. Tento rok mu vyšiel album Like A Man (2011).

Na margo možnej muzikantskej spolupráce s otcom a prípadnej spoločnej skladby Adam Cohen poznamenal, že to Leonard Cohen určite nepotrebuje.

Na novinke legendárneho muzikanta by mali byť skladby ako Born In Chains, A Street, Darkness, Love, Lullaby alebo Feel So Good. Pre 77-ročného Cohena to bude prvá štúdiovka od albumu Dear Heather (2004).

Medzitým stihol vydať tri živé nahrávky a dostať množstvo ocenení vrátane španielskej Ceny princa Astúrskeho za literatúru, kanadskej Glenn Gould Award za celoživotný prínos alebo americkú Grammy, taktiež za celoživotný prínos. Rodák z Montrealu vlani v októbri v Bratislave ukončil európsku časť svojho svetového turné.

V slovenskej metropole sa predstavil aj v auguste 2009. Obe vystúpenia boli beznádejne vypredané. Hudobník, ktorý je na scéne s prestávkami už neuveriteľných 55 rokov, v Bratislave nevynechal svoje najväčšie hity ako Suzanne, So Long, Marianne, Dance Me to the End of Love alebo Hallelujah.

Informáciu zverejnila webová stránka NME.com.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM