Letecké NEŠŤASTIE v Česku: Lietadlo sa rozpadlo a začalo HORIEŤ! Pilot nemal žiadnu šancu
Pri páde malého lietadla v Česku sa zabil pilot.
Do lesa neďaleko dediny Balková v okrese Plzeň spadlo v pondelok popoludní malé lietadlo. Po páde začalo horieť. Na mieste zasahovali záchranári, hasiči aj policajti.
Polícia na sieti X potvrdila, že pri nehode zomrel pilot.
Informuje o tom spravodajský web TN.cz.
„V spolupráci s hasičmi sa zistilo, že na mieste sa nenachádza žiadna osoba, ktorej by bolo možné ešte pomôcť," povedal hovorca záchranárov Luboš Bouček s tým, že vzhľadom na devastáciu stroja nemožno potvrdiť presný počet cestujúcich.
Rozpadlo sa na kusy
Lietadlo sa pri páde rozbilo na niekoľko kusov a začalo horieť. Na mieste zasahovalo osem jednotiek hasičov a 13 kusov techniky.
„Budeme sa zaoberať zdokumentovaním celej udalosti a ohliadkou, ktorá bude trvať niekoľko hodín,“ uzavrela polícia.
Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.
Mohlo by vás zaujímať:
3/3 Budeme se zabývat zadokumentováním celé události a jejím ohledáním, které bude trvat po několik hodin, stejně tak jako následnou realizací trestního řízení, to vše ve spolupráci s Ústavem pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod. #policieplk
— Policie ČR (@PolicieCZ) September 22, 2025