Webnoviny - Svet

LETO NA DUNAJI

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 2. júla (WBN/PR) – Letná plavebná sezóna je v plnom prúde a aj tento rok Lodná spoločnosť Slovenská plavba a prístavy – lodná osobná doprava, a.s. (SPaP-LOD) pre Vás pripravila zaujímavé tipy na strávenie príjemných chvíľ s rodinou a priateľmi:

  • plavby rýchloloďami do Viedne každý deň
  • vyhliadkové plavby v Bratislave, ku hradu Devín a do Čunova
  • párty na lodi – hudobné plavby s večerou na lodi Žilina
  • koncerty, detské plavby na palubách našich lodí (Kultúrne leto, River Music)
  • plavby rýchloloďami do Budapešti, Gabčíkova, Melku a Tullnu

V súčasnosti plávajú pod našou vlajkou SPaP-LOD, a.s. 3 rýchlolode BRATISLAVA, MODRA a MYJAVA, dve vyhliadkové lode PREŠOV a MARTIN a reštauračná loď ŽILINA.

V rámci letnej sezóny sme pre Vás pripravili hudobné plavby s večerou na lodi:

Letné hudobné plavby na lodi Žilina

Každý štvrtkový večer si môžete spolu s partnerom vychutnať nielen panoramatickú plavbu, chutné menu pripravené priamo na lodi , ale o dobrú a príjemnú atmosféru sa postará aj DJ. Letné hudobné plavby sa konaju každý štvrtok od 19.30 do 23.00 hod.

Karaoke párty (5.7., 2.8., 23.8.) Jeans párty (12.7., 9.8.) Retro párty (19.7., 16.8.) Pivná párty (26.7., 30.8.)

Pravidelná linka rýchloloďou Bratislava – Viedeň

Rýchlo a pohodlne z centra Bratislavy do Viedne. Plavba rýchloloďou, vrátane preplavenia plavebných komôr vo Freudenau, trvá 1 hodinu 45 minút. Obľúbený jednodňový výlet ponúka okrem možnosť spoznávania prírodných krás Dunaja a jeho okolia príležitosť stráviť celý deň v centre hlavného mesta Rakúska.

Odchody z Bratislavy denne o 9:00 hod. (Pri kúpe spiatočného cestovného lístku (iba Linka I.) parkovisko v bratislavskom osobnom prístave zdarma)

Vyhliadkové plavby Plavby vyhliadkovými loďami Vám umožnia vychutnať si pohľady na Bratislavu a hrad Devín pohodlne z inej perspektívy.

Bratislavský okruh Panoramatická plavba popod Bratislavské mosty s nezvyčajnými pohľadmi na mesto Vyhliadka sa začína pohľadom na historickú časť Bratislavy, nábrežie, Bratislavský hrad a pokračuje popod Nový most po most Lafranconi, kde sa loď otáča. Na pravom brehu Dunaja upúta Sad Janka Kráľa. Plavba pokračuje popod Starý most smerom k mostu Apollo.

Odchody denne okrem pondelka o 11:00, 13:30 a 15:30 hod.

Bratislava – Devín Obľúbený výlet loďou k zrúcaninám hradu Devín a sútoku riek Dunaja a Moravy s dvojhodinovou prestávkou na Devíne. Vyhliadka sa začína pohľadom na historickú časť Bratislavy, nábrežie, Bratislavský hrad a pokračuje popod Nový most a most most Lafranconi. Odchody denne okrem pondelka o 10:00 a 14:30 hod.

Bratislava – Čunovo Víkendové plavby do múzea Danubiana a na Vodné dielo Čunovo. Výlet ponúka spojenie zážitku z plavby loďou a návštevy galérie moderného umenia Danubiana Muelensteen Art v Čunove.

Plavby od 16. júna do 30. septembra 2012 každú sobotu a nedeľu o 14:00 hod. Možná preprava bicyklov za poplatok. Po predložení zakúpeného cestovného lístka voľný vstup do Danubiana Muelensteen Art Múzea.

Mimoriadne plavby rýchloloďou Chcete spoznávať nielen prírodné krásy Dunaja, ale zároveň aj kultúru a históriu miest ležiacich na jeho brehoch? Navštívte výstavu kvetov v meste záhrad Tulln, benediktínsky kláštor v Melku alebo zažite „Marhuľové dní“ v historickom meste Krems.

Gabčíkovský okruh (21.7., 29.8. 2012) Budapešť (5.7., 18.8. 2012) Melk (4.8. 2012) Krems (14.7. 2012) Tulln (23., 24., 25., 26.8. 2012)

Gabčíkovský okruh Plavba na vodné dielo Gabčíkovo s preplavením plavebných komôr. Plavebné komory umožňujú prekonanie výškového rozdielu hladín medzi prívodným a odpadovým kanálom v rozmedzí 16 – 23,3 metra. Každá z nich ma šírku 34,0 m a dĺžku 275,0 m. Plnenie a vyprázdňovanie plavebných komôr trvá približne 15 minút

Nástup na loď V centre mesta Odchody lodí v Bratislave sú priamo z Osobného prístavu, ktorý sa nachádza na bratislavskom nábreží rieky medzi mostmi SNP a Starým mostom, len niekoľko krokov od historického centra Bratislavy

Služby na lodi Počas plavieb máte možnosť občerstvenia v lodných bufetoch, v ktorých servírujeme čaj, kávu, nealkoholické a alkoholické nápoje alebo ľahké občerstvenie.

viac informácií nájdete na www.lod.sk alebo tel.: +421 2 529 32 226

travel@lod.sk

Každý deň od 8:00–17:30 hod.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM