Alexandra Kolínská Rôzne

Leto sa blíži a neviete čo je IN, alebo ako sa vyhnúť faux pas? Krásna Košičanka s originálnymi nápadmi!

Obľúbené ročné obdobie sa zhurta rozbieha a veľa z nás premýšľa, čo si tento rok na ktorú príležitosť vyberie. My sme preto poprosili, mladučkú Košičanku a vicemiss Face of Gemme, Oľgu Točíkovú (24) o pár módnych rád.

Ilustračný obrázok k článku Leto sa blíži a neviete čo je IN, alebo ako sa vyhnúť faux pas? Krásna Košičanka s originálnymi nápadmi!
Zdroj: Dnes24.sk

Táto krásna Košičanka skončila v minuloročnej súťaži krásy krásy Face of Gemme ako vicemiss. čo nám o sebe skromné dievča prezradilo, sa dočítate v článku Krásna Oľga (23) z Košíc: Zabojuje vo finále pozoruhodnej súťaže krásy!

„Musím sa priznať, že nie som odborníčka v móde. Neobliekam sa podľa najnovších trendov a nepozerám ani Nákupné maniačky :) Preto by som sa možno nezhodla s názormi odborníkov. Radšej investujem do seba či cestovania. Avšak ako každá žena, aj ja stále zatúžim po niečom novom. Zaujíma ma čo sa nosí a čo je v móde nové. No nikdy som móde nepodľahla natoľko, aby som bola jej otrokom,“ povedala nám o sebe krásna Olinka Točíková.

„Kupujem si vždy len to, čo sa mi páči, a hlavne to, čo považujem za praktické. A vtedy ma vôbec nezaujíma či to je práve IN. Preto nie som veľkým kritikom, no mám jasnú predstavu o tom čo sa mi páči či naopak nepáči,“ prezradila.

Aké farby a vzory sú toto leto in?

Tento rok, a teda aj letu vládne farba Marsala – vínovo červená/bordová. Avšak toto leto je IN aj svetlo modrá, alebo tiež odtieň kráľovskej modrej, ktoré sú moje obľúbené farby. A preto v mojom šatníku budú tieto farby prevládať. IN je aj žltá a zlatá. Zo vzorov sú to kvetinky, ktoré sú obľúbené už niekoľko sezón, alebo aj strapce či pásiky, ktoré tiež odchádzajú a prichádzajú.

IN a OUT oblečenie k vode + plavky

Osobne obľubujem plavky bez ramienok či viazania, vďaka ktorým neostávajú biele pásiky po opaľovaní, ktoré sa tešia veľkej obľube. Letným hitom sú metalické tetovania. Je to akási náhrada za šperky, ktorými sa dá ozdobiť telo. In sú hlavne strieborné čí zlaté. Ich výhoda je tá, že ich môžete ľahko odstrániť v prípade, že sa prestanú páčiť. Za OUT by som vyznačila nevhodnú veľkosť plaviek, špeciálne veľkosť podprsenky, ktorá je buď veľmi malá, alebo naopak veľká.

IN a OUT oblečenie na nákupy

Patrím skôr medzi typ človeka, ktorý sa oblieka športovo, alebo športovo-elegantne, a preto za IN pokladám pohodlnosť. Tenisky, balerínky, topánky na platforme… Za menej vhodné na nákupy pokladám vysoké opätky, ktoré sú pri nakupovaní nepohodlné. A ak chceme toho obehať čo najviac a nemať neskôr otlaky je lepšie ich asi nechať doma. No ak sú v nich ženy ako ryby vo vode, a zvládajú to bez krívania, v tom prípade im udeľujem obdiv.

IN a OUT oblečenie na párty

Párty je čas kedy sa môžeme vyšantiť v oblečení či účesoch. Každá z nás chce byť čo najkrajšou a žiariť. Tak či už si zvolí šaty a k ním topánky podľa svojho vkusu, či už na opätkoch, okruhlé, špicaté, farebné či čierne. Nekládla by som tu žiadne medze. Každý nech si oblečie to v čom sa cíti byť fajn, čo je podľa jeho vkusu či nálady. Veď napokon aj pyžamová párty má svoje čaro :)

IN a OUT oblečenie do mesta

IN – Letné, jednoduché a zároveň pohodlné šaty v ktorých môžeme byť pekné a zároveň sa cítiť uvoľnene a dobre. Obľube medzi dievčatami sa tešia kraťasy ,,nad zadok ˮ s vysokým pásom. Tento nový trend žiaľ osobne nepovažujem za sexy a ani len praktické. Taktiež neobľubujem tričká či mikiny s nadpisom JBMNT, ktoré často vidím na okoloidúcich. Nepovažujem ich za originálne a pôsobia na mňa negatívne. Naopak páčia sa mi tričká s nadpismi, ktoré sú originálne, vedia pobaviť, alebo v sebe nesú pozitívnu myšlienku.

IN a OUT oblečenie na rande

Na rande by si mal obliecť hlavne to, čo ho vystihuje. Ak je žena športový typ a má radšej nohavice, tak nech si ich oblečie. Naopak, ak sa bude na rande žena cítiť lepšie v sukni či šatách, tak nech si oblečie práve to.

IN a OUT oblečenie na festival

IN – rifle, kraťasy, tielko, čokoľvek pohodlné v čom sa človek cíti dobre a je schopný sa hýbať. OUT – asi všetko čo je protikladom pohodlnosti, no tiež záleží od druhu festivalu. Vhodné je vždy obliecť sa primerane situácii, zdieľať spoločne štýl, hudbu, náladu festivalu.

IN a OUT oblečenie na posledný školský deň

Tu by som zaradila určite niečo elegantné. Blúzka, sako, sukňa, elegantné nohavice či šaty. Posledný školský deň je práve tým slávnostným dňom, kedy sa poďakujeme učiteľom za nové vedomosti či skúsenosti. Študenti si preberú vysvedčenie. Je to deň kedy sa končí jedna etapa a príde druhá. A to si zaslúži slušné oblečenie. A teda za OUT by som považovala outfit bežného dňa ako rifle či tenisky, ktoré sú síce fajn, no na posledný školský deň sa určite nehodia.

5 tipov, ako sa vyhnúť „faux pas“
1. Nesprávna veľkosť
2. Všetky farby dohromady
3. Pokrčené oblečenie
4. Priesvitné kúsky
5. Neodlepené cenovky a štítky

Foto: Štefan Ondo

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM