Webnoviny - Svet

Líder Iné kafe vyzdvihol skupiny From Our Hands a Horská chata

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 22. októbra (WEBNOVINY) – Líder neopunkovej skupiny Iné kafe Vratko Rohoň sa po oficiálnom ukončení činnosti kapely venuje aktívnej hudobnej produkcii oveľa menej ako v minulosti, no napriek tomu si dokáže nájsť čas na to, aby si vypočul nové slovenské kapely, ktoré môžu potenciálne zaujať prázdne miesto po Iné kafe. „Ak mi to pracovné povinnosti umožňujú, vždy si rád zájdem napríklad do Randalu na koncerty slovenských i českých skupín. Myslím, že je tu veľa nových kapiel vychádzajúcich z podobného prostredia ako my. Za všetky by som spomenul From Our Hands, Zoči voči, Forent a Horskú chatu. Tie skupiny sú niekde na začiatku. Sú tam, kde my sme boli v roku 1995. Buďme radi, že tie kapely nie sú slávne zo dňa na deň, pretože tu nechceme punkový superstar,“ povedal v rozhovore pre agentúru SITA muzikant, ktorý sa v súčasnosti živí ako pilot. Podľa neho by preto mali začínajúce skupiny najprv „vyhniť“ v kluboch. „Minimálne From Our Hands a Horská chata idú veľmi dobrou cestou,“ dodal Rohoň.

Martinská formácia Horská chata sa stala najlepším tohtoročným nováčikom na slovenskej hudobnej scéne podľa televízie musiq1, keď v hlasovaní porazila nominovanú Máriu Čírovú a kapelu Billy Barman. Podľa vlastných slov stojí za ich úspechom koncertovanie a ich manažérka Nikoleta Kováčová. "Máme za sebou dve veľké šnúry, kde sme odohrali dvadsaťpäť vystúpení,“ povedali členovia skupiny. Horská chata je momentálne na ďalšej, tretej koncertnej šnúre po slovenských mestách. Spoločnosť im robí tiež martinská skupina Bastardi. Turné odštartovali v sobotu 17. októbra v Liptovskom Mikuláši.

Bratislavská rocková kapela From Our Hands vydala v polovici júna po dvoch rokoch činnosti debutový album Buildings Fall. CD, ktoré sa na trh dostalo prostredníctvom nezávislého labelu X Production, obsahuje 12 skladieb. Svoj debut nahrali vo vlastnom štúdiu a sami sa postarali aj o produkciu. „Hráme rockovú hudbu s veľmi citeľnými koreňmi v punkrocku a občas to mixujeme ľahkým metalom a tvrdou elektronikou,“ uviedol v lete spevák a gitarista Matej „Hoťo“ Hoťka. Štvorica, ktorú tvorí basgitarista Rišo Klimo, bubeník Miro Šimonič, gitarista Matej Turcer a spevák a gitarista Matej „Hoťo“ Hoťka, už stihla predskakovať newyorskej kapele From Autumn To Ashes, skupine August Burns Red, Fonzie alebo domácim Iné kafe. Muzikanti sa okrem koncertovania stihli presadiť aj v reklame mobilného operátora, kde zaznela jedna z ich skladieb.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM