Aktualizované Zo zahraničia

Lietajúce trosky a poškodené budovy: NIČIVÉ tornádo si vyžiadalo množstvo obetí, FOTO

Americký štát Mississippi v noci zasiahlo silné tornádo. Počet obetí stále rastie.

Ilustračný obrázok k článku Lietajúce trosky a poškodené budovy: NIČIVÉ tornádo si vyžiadalo množstvo obetí, FOTO
5
Galéria
Zdroj: TASR/AP

Najmenej 23 ľudí prišlo o život v americkom štáte Mississippi, keď ho v noci na sobotu zasiahlo viacero tornád a silné búrky, ktoré zničili početné budovy a spôsobili výpadky elektriny. TASR o tom informuje na základe správ agentúry AFP a stanice ABC.

Počet obetí sa bude zvyšovať

Štátny úrad pre mimoriadne situácie uviedol, že najmenej štyria ľudia sú nezvestní a desiatky ďalších utrpeli zranenia. Očakáva tiež, že sa bilancia obetí zvýši. Bez dodávok elektriny sa ocitli desaťtisíce obyvateľov štátov Mississippi, Alabama a Tennessee.

„Silné tornáda v noci na dnes zabili najmenej 23 obyvateľov Mississippi. Vieme, že mnohí ďalší sú zranení. Pátracie a záchranné tímy sú stále aktívne,“ uviedol guvernér Tate Reeves.

Prečítajte si tiež

Zanechalo spúsť

V mimoriadne postihnutom mestečku Rolling Fork zostali z celého radu domov a ďalších budov len roztrúsené trosky. Zábery miestnej televízie zachytávajú prevrátené a zničené autá či vyvrátené stromy.

„Moje mesto je preč,“ povedal starosta Rolling Fork Eldridge Walker pre stanicu CNN. „Devastácia, keď sa pozriem zľava doprava, vidím len to.“

V oblasti očakávajú ďalšie búrky, podľa meteorológov však nebudú také silné. Lokálne výstrahy pred možnými tornádami už odvolali.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie aktuálne témy

Ničivé tornádo v Mississippi
5
Galéria
Zdroj: TASR/AP
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM