Webnoviny - Svet

Lintner najlepším obrancom Nemeckého pohára

WEBNOVINY.SK

MNÍCHOV 9. novembra (WEBNOVINY) – Kapitán slovenskej hokejovej reprezentácie Richard Lintner sa stal na základe rozhodnutia direktoriátu turnaja najlepším obrancom Nemeckého pohára v Mníchove. Za najlepšieho brankára vyhlásili Američana Jean-Marca Pelletiera, cenu pre najlepšieho útočníka dostal Nemec Travis Mulock.

Lintner v Olympijskej hale v Mníchove okrem plnenia defenzívnych úloh predviedol aj svoje ofenzívne ťahy. V zápasoch s Nemeckom a s USA absolvoval štyri samostatné nájazdy a všetky premenil. Dôležité boli najmä jeho tri pokusy v súboji s Američanmi, ktoré znamenali víťazstvo. Slováci však napokon obsadili posledné 4. miesto. „S umiestnením nemôžeme byť spokojní. Predvedená hra bola celkom dobrá, mali sme tu relatívne mladé mužstvo. Do hry sme zavádzali nové systémové prvky. Od zápasu k zápasu to viac a viac fungovalo, do tretieho stretnutia sme dali srdce, boli sme lepší a zaslúžili si vyhrať,“ zhodnotil kapitán slovenské účinkovanie na turnaji.

Bartánus v Mníchove nesklamal, má perspektívu, povedal Ján Filc

Marek Bartánus má za sebou prvé dva zápasy v hokejovej reprezentácii Slovenska. Na Nemeckom pohári v Mníchove síce sedel v prvom zápase so Švajčiarskom v hľadisku Olympijskej haly, proti Nemecku a USA však už nastúpil a bol platnou súčasťou tímu. Svojim výkonom určite nesklamal a podľa trénera Jána Filca potvrdil, že má pred sebou veľkú perspektívu. V súboji so zámorským tímom sa Bartánus v tretej tretine dostal aj do sólového nájazdu, ktoré však nepremenil a nestrhol víťazstvo na slovenskú stranu už v riadnom hracom čase. „Američania s nami držali tempo len v prvej tretine. Potom sa na nich únava prejavila únava, my sme dali dva góly a od druhej tretiny sme mali zápas už pod našou kontrolou. Škoda nevyužitých šancí, výsledok mohol byť ešte lepší,“ priznal po stretnutí Marek Bartánus.

Útočník Liptovského Mikuláša vyzdvihol predovšetkým výkony amerických brankárov Jean-Marca Pelletiera a Davida Leggia. Obaja svoj tím niekoľkokrát podržali. „Bol to veľmi dobrý zápas. Ak vás drží brankár, hrá sa vám potom lepšie, cítite istotu. Od nás sa trochu odklonila aj šťastena. Samostatné nájazdy však ukázali, že máme šikovných hráčov,“ povedal Marek Bartánus.

Dvadsaťdvaročný rodák z Liptovského Mikuláša sa svojimi výkonmi v Nemecku snažil vypýtať ďalšiu reprezentačnú pozvánku. V Slovnaft extralige je v súčasnosti spolu so Skaličanom Miroslavom Zálešákom s trinástimi gólmi najlepším kanonierom a s 24 bodmi (13+11) po Žigmundovi Pálffym druhým najproduktívnejším hráčom doterajšieho priebehu súťaže. Ak bude v nastúpenom trende pokračovať, mníchovský turnaj nemusel byť jedinou jeho skúsenosťou s národným tímom. „Pre trénera to bola dôležitá skúška smerom k tohtosezónnym vrcholom. Tento ročník je dlhý, v reprezentácii je veľa ašpirantov na jednotlivé turnaje. Verím, že my, čo sme dostali prvýkrát šancu, sme nesklamali. Podľa mňa to bolo dobré, pre nás to bola veľká možnosť zahrať si na tomto fóre,“ vyjadril svoj názor Marek Bartánus.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM