Webnoviny - Svet

Lisa Stansfield si do Opery oblečie kostým

WEBNOVINY.SK

Lisa StansfieldFoto: SITA/APBRATISLAVA 9. januára (WEBNOVINY) – Britská speváčka Lisa Stansfield, ktorá dnes slávnostným gongom otvorí jubilejný X. ročník jedného z najprestížnejších spoločensko-kultúrnych podujatí na Slovensku, si oblečie kostým. Prezradila to novinárom po piatkovom prílete na briefingu v hoteli Carlton, kde je ubytovaná. „Nie som veľmi ‘glamour žena‘,“ vysvetlila 43-ročná rodáčka z Heywoodu, ktorá pred šiestimi rokmi upútala pozornosť slovenskej verejnosti, keď si na otvorenie IV. Plesu v opere obliekla džínsy. „Už som dostala aj upozornenie, že ak prídem opäť v džínsoch, už viac nemusím chodiť,“ povedala so smiechom. „Urobila som chybu, nevedela, som, že to bude také prestížne,“ dodala skladateľka, ktorá plesy veľmi nenavštevuje.

Návštevníci prestížneho Plesu sa tento rok môžu tešiť taktiež na hudobné vystúpenie, ktoré speváčka odštartuje o polnoci v rámci pripraveného programu. Názov úvodnej skladby, s ktorou sa predstaví, však nechcela prezradiť. „Poviem len, že sa začína na písmeno T,“ naznačila.

Popová hviezda 90-tych rokov nemá v rámci návštevy Slovenska naplánovaný špeciálny program. Podľa vlastných slov si večer pred veľkolepým Plesom oddýchne a bude relaxovať pri televízii. „Po Plese sa ešte stretnem s nejakými ľuďmi,“ uzavrela.

Speváčka, ktorá sa preslávila najmä hitom All Around the World (1989) ďalej novinárom prezradila, že ona a jej manžel Ian Devaney aktuálne pracujú na jej novom albume. Ten je podľa jej slov už spolovice hotový. „Myslím si, že ľudia budú veľmi milo prekvapení. V tomto albume sa trošku vraciam k tomu, čo som robila kedysi, ku svojím koreňom,“ uviedla. Na nahrávanie si dvojica zatiaľ neprizvala špeciálnych hudobných hostí. „Ešte o tom nebolo rozhodnuté,“ dodala.

Desiaty Ples v opere, ktorý sa už tradične koná v historickej budove Slovenského národného divadla v Bratislave, sa začne o 20:00. Pre hostí bude okrem špeciálne pripravenej výzdoby a kulinárskych dobrôt čakať bohatý večerný program. Okrem hviezdy plesu Lisy Stansfield sa môžu prominenti z kultúrneho a spoločenského života tešiť na vystúpenie tenoristu Ramóna Vargasa, ktorý zaspieva duet s Miroslavom Dvorským, ďalej na skupinu Elán, speváka Miroslava Žbirku, Davida Kollera s kapelou, skupinu Björn again, Cigánskych diablov či Sisu Sklovskú.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM