Webnoviny - Svet

Loeb s polminútovým náskokom na čele Rely Veľkej Británie

WEBNOVINY.SK

CARDIFF 24. októbra (WEBNOVINY) – Päťsekundový náskok z piatku v rely Veľkej Británie na waleských cestách zveľadil líder Sébastian Loeb už na viac ako pol minútu. Päťnásobný svetový šampión na Citroëne vedie po dvanástich rýchlostných skúškach o 30,2 s pred najväčším rivalom Fínom Mikkom Hirvonenom na Forde Focus. Tretí Španiel Dani Sordo na Citroëne zaostáva za lídrom už o 1:20,1 min.

Loebov náskok sa najskôr zúžil na 2,9 s, keďže Hirvonen triumfoval v siedmej rýchlostnej skúške. Následne však 35-ročný Francúz prevzal taktovku a až na desiatu skúšku bol vždy úspešný práve on. „Som veľmi, veľmi šťastný. Je to pre mňa fantastický deň. Dnes bolo v mojich silách vybudovať si náskok na Mikka. Darilo sa mi, robil som len minimum chýb. Mám dobrú východiskovú pozíciu pre nedeľu. V tento moment je všetko fantastické,“ povedal pre wrc.com Sébastian Loeb.

Lídrom priebežného poradia bol pred záverečnou Rely Veľkej Británie Hirvonen, ale jeho náskok pred Loebom sa po Rely Katalánska zredukoval na minimum – delí ich jediný bod. Francúzsky jazdec Citroënu útočí na šiesty majstrovský titul v rade, jeho o šesť rokov mladší konkurent by sa v prípade celkového triumfu tešil prvý raz. Obaja poznajú waleské trate dokonale. Hirvonen tu zvíťazil v roku 2007, Loeb vlani. Pohár konštruktérov už pozná svojho majiteľa – získal ho Citroën.

Výsledky po II. dni (po 12 rýchlostných skúškach):

  1. Sébastien Loeb (Fr.) Citroën C4 2:32:21,4 h
  2. Mikko Hirvonen (Fín.) Ford Focus +30,2 s
  3. Dani Sordo (Šp.) Citroën C4 +1:20,1 min
  4. Petter Solberg (Nór.) Citroën C4 +1:44,1
  5. Sébastien Ogier (Fr.) Citroën C4 +4:21,6
  6. Henning Solberg (Nór.) Ford Focus +5:22,8
  7. Matthew Wilson (V. Brit.) Ford Focus +6:30
  8. Jari-Matti Latvala (Fín.) Ford Focus +8:02,5

SITA, AFP

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM