Webnoviny - Svet

Lošončania majú v rukách osud starostu, poslanci ho nešetria

WEBNOVINY.SK

LOŠONEC 21. apríla (WEBNOVINY) – O osude starostu Emila Štibraného rozhodujú v sobotu v miestnom referende obyvatelia obce Lošonec v okrese Trnava.

Presne 440 voličov má možnosť zúčastniť sa ľudového hlasovania a odpovedať na otázku, či sú za jeho odvolanie z funkcie. Referendum vyhlásilo obecné zastupiteľstvo na základe petície, pod ktorú sa podpísalo 159 obyvateľov.

Poslanci starostu kritizovali za slabú komunikáciu s nimi, vyčítali mu aj nerešpektovanie ich rozhodnutí. Starosta podľa jeho zástupcu Miroslava Slobodu robí všetko inak, ako rozhodne obecné zastupiteľstvo.

Emil Štibraný sa bráni tvrdením, že vždy postupuje podľa zákonov a dbá o to, aby zákony neporušil. Poslanci sú podľa jeho tvrdenia od začiatku volebného obdobia proti nemu. Referendum bude platné, ako sa ho do 22:00 zúčastní väčšina oprávnených voličov.

Lošonec patrí k menším obciam v okrese Trnava, má približne 530 obyvateľov. Pri Trnave už pred rokom v referende odvolali starostu obyvatelia Slovenskej Novej Vsi. K zmene došlo aj v Dobrej Vode, tu starosta po polroku z funkcie odišiel sám.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM