Jakub Forgács Regióny

Lučenec plánuje obnoviť komunikácie a ihriská. Mesto si na to vezme dlhodobý úver

Samospráva si berie dlhodobý úver. Ktoré komunikácie z neho majú byť obnovené ako prvé?

Ilustračný obrázok k článku Lučenec plánuje obnoviť komunikácie a ihriská. Mesto si na to vezme dlhodobý úver
21
Galéria

Rekonštrukcie miestnych komunikácií a revitalizáciu detských ihrísk v Lučenci bude samospráva v nasledujúcom období financovať z dlhodobého investičného úveru, ktorý mestskí poslanci schválili na svojom ostatnom zasadnutí. Ako uviedla primátorka Alexandra Pivková, mesto v súčasnosti nemá možnosť riešiť tieto akcie cez iné zdroje, napríklad eurofondy.

Nový úver by podľa jej slov nemal negatívne ovplyvniť hospodárenie samosprávy. „Na ekonomickej komisii aj na poslaneckom grémiu sme veľmi podrobne prešli možnosti mesta tak, aby sme ho nezadlžili natoľko, že by v ňom nebol možný už žiadny rozvoj,“ zdôraznila na margo úveru primátorka. Dodala, že jeho plnenie je naplánované na dva roky, 2017 a 2018.

Samospráva má už i konkrétnu predstavu, ktoré komunikácie budú obnovené ako prvé. „Vytypovali sme s poslancami cesty, ktoré sú jednoznačne najviac frekventované. Ide hlavne o celú Železničnú ulicu a okolie kina Apollo, teda Novohradskú a Jókaiho ulicu. V roku 2018 to budú ďalšie komunikácie,“ konkretizovala primátorka, podľa ktorej však ešte môže v tomto smere dôjsť k zmenám. „Určite to budeme dopĺňať aj cez akčný plán, pretože momentálne rokujeme o regionálnom príspevku,“ doplnila.

Foto: ilustračné

V OBRAZOCH: Jar zavítala aj do ulíc Lučenca
21
Galéria
Foto: Mesto Lučenec / Zdroj: lucenec.dnes24.sk
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM