KAW Rôzne

VIDEO: Marián bojuje s nepriateľom, ktorý nemá meno. Lekári len krčia ramenami

Všetky choroby sú zlé. Najhoršia je však tá, ktorú lekári nevedia pomenovať a je nesmierne zložité začať úspešnú liečbu.

Ilustračný obrázok k článku VIDEO: Marián bojuje s nepriateľom, ktorý nemá meno. Lekári len krčia ramenami
3
Galéria
Zdroj: ĽudiaĽuďom.sk

Ľudia v Mariánovom veku sú na vrchole kariéry, športujú, bavia sa s priateľmi, užívajú si život. On myslí iba na jednu vec – ako sa vyliečiť.

Boj s neznámym nepriateľom

Všetky choroby sú zlé. Najhoršia je však tá, ktorú lekári nevedia pomenovať a je teda nesmierne zložité začať úspešnú liečbu.

Marián mal svoju prácu, v ktorej bol úspešný, mal rodinu, peniaze, majetok. Choroba však do jeho života vstúpila tak kruto, že ho pripravila nielen o peniaze a úspory, ale aj o všetku radosť zo života.

„Začalo sa to už v detstve, keď som mal približne päť rokov. Avšak až pred par rokmi choroba prepukla naplno. Z ničoho nič som skolaboval. Odvtedy som toľkokrát skončil v nemocnici, že keď mi je zle, tak už ani nevoláme záchranku. Je to zbytočné, nevedia mi pomôcť,“ hovorí Marián.

Lekári sú bezradní

Mariánovi je po každom jedle zle. Je zmätený, krúti sa mu hlava, dostavia sa pocity na omdletie, potom ťažké psychické stavy. Pridávajú sa výpadky pamäte, „odchádza“ mozog, sústredenosť, vidí rozmazane, na čas oslepne.

„Kedykoľvek, len tak z ničoho nič, vám kolabuje telo a vy strávite niekoľko dní zavretý doma v posteli v bolestiach, kŕčoch a ťažkých stavoch. V takýchto stavoch nie ste schopný viesť normálny život, robiť jednoduché veci, nehovoriac o tom, že nie ste schopný pracovať a zabezpečiť si príjem. A toto je každý deň dookola už 6 rokov,“ približuje priebeh choroby Marián.

So svojou chorobou navštívil veľa odborníkov na Slovensku aj v zahraničí, avšak bez nejakých hmatateľných výsledkov. Lekári sú bezradní a nevedia Mariánovi pomôcť. On však naďalej trpí každý deň.

„Skúšal som aj šťastie v zahraničí,kde som stretol ľudí s podobnými symptómami a lekárov, ktorí sa nám snažia pomôcť. Pol roka som sa liečil na špičkových klinikách v USA, pred tým ma liečili lekári z Kanady, Nemecka a Anglicka,“ opisuje Marián svoje pokusy ovládnuť chorobu, ktorej nevedia prísť na meno ani špičkoví odborníci.

Pátra po diagnóze

Marián zúfalo hľadá pomoc. Študuje vedecké články, lekárske listy, počúva odborné podcasty od lekárov. Svoje poznatky potom aplikuje na sebe.

„Je to pokus-omyl. Úporným hľadaním som natrafil na lekárov z USA, ktorí liečia pacientov s podobnými problémami, aké mám ja. Títo lekári tvrdia, že mám systémovú infekciu, to znamená infekciu celého tela a následnú intoxikáciu, ktorá prechádza z tráviaceho traktu a zasahuje mozog, centrálnu nervovú sústavu, svaly, kĺby, oči, pečeň, obličky atď.,“ približuje prejavy svojej choroby Marián.

Testy z USA preukázali u Mariána vážnu infekciu, ktorá sa veľmi ťažko a dlhodobo lieči. „Ak sa nebude liečiť, následky budú fatálne. Každý deň dodržiavam stanovenú liečbu, každý deň sa snažím, aby bol nasledujúci deň lepší. Lekári tvrdia, že dĺžka liečby je individuálna – niekoľko mesiacov až rok a pol. Podľa vývoja zdravotného stavu lekári odporúčajú ďalšie lieky, špeciálne vyšetrenia a zákroky,“ vysvetľuje Marián.

Šesť rokov bez príjmu

Muž, ktorý bol v práci úspešný a mal naštartovanú sľubnú kariéru, je už šesť rokov bez príjmu, pretože choroba mu nedovolí pracovať. „Všetku liečbu som si doposiaľ platil so zarobených peňazí. Tie sa však minuli a tak som bol nútený predať všetok svoj majetok. Všetko, čo sa dalo – nehnuteľnosť, auto, motorku, elektroniku, športové veci, oblečenie,“ vypočítava Marián.

Ani to však nestačilo a Mariánovi musela pomôcť rodina. Posledné mesiace „ťahajú“ len z dôchodku rodičov a starej mamy. „Len si to skúste predstaviť, 42-ročný syn, predtým úspešný podnikateľ, je dnes odkázaný na dôchodcov. Poisťovňa nepreplatí liečbu v zahraničí a na Slovensku lekári pomôcť nevedia,“ povzdychol si Marián.

Pomôžte Mariánovi!

Dôchodok Mariánových rodičov a starej mamy nestačí na súčasnú liečbu a možné budúce lekárske zákroky. „Chcem každého, koho môj príbeh aspoň trochu oslovil, a kto si vie prestaviť, aké je to byť v mojej situácii, požiadať o pomoc. O akúkoľvek pomoc. Každá má pre mňa nesmierny význam, lebo mi dáva nádej na prežitie,“ vyzýva aj vás s nádejou Marián.

Mariánovu liečbu môžete finančne podporiť prostredníctvom výzvy na portáli Ľudia ľuďom.

Zdroj: YouTube.com

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM