Webnoviny - Svet

Ľudia s mentálnym znevýhodnením si zmerali sily v plávaní

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 20. októbra (WEBNOVINY) – Už tretí rok sa stretli ľudia s mentálnym znevýhodnením z domovov sociálnych služieb (DSS) v Bratislavskom kraji, aby si zmerali sily v plaveckej súťaži.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa kraja Iveta Tyšlerová, cieľom pretekov nebolo iba prilákať súťaže chtivých klientov, ale hlavne dať priestor tým, ktorí napriek svojmu znevýhodneniu prekonali strach z vody.

Plavecké preteky sa prvýkrát uskutočnili v novom bazéne Zariadenia komunitnej rehabilitácie Gaudeamus. Do Regionálnych plaveckých pretekov sa prihlásilo 69 plavcov zo 16 družstiev z verejných a neverejných DSS v rámci Bratislavského kra­ja.

Celkovo zaplávali 19 rozplavieb a dve štafety. Víťazi jednotlivých disciplín získajú kovovú medailu alebo keramickú medailu, ktorú vyrobili klienti. Súťaž sa uskutočnila hlavne vďaka pomoci dobrovoľníkov z radov Útvaru čestnej stráže prezidenta SR aj vďaka Bratislavského samosprávnemu kraju, ktorý je zriaďovateľom organizátorskej DSS prof. Karola Matulaya.

Podľa bratislavského župana Pavla Freša sú aj dnešné plavecké preteky dôkazom, že samospráva má záujem vtiahnuť do bežného života ľudí, ktorí sú znevýhodnení.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM