Webnoviny - Svet

Lukáč požiada NBÚ o bezpečnostnú previerku

WEBNOVINY.SK

Poslanec Vincent Lukáč odmieta vrátiť poslanecký mandát po tom, ako verejne priznal, že má styky s mafiou. Ilustračné foto SITA/Ľudovít Vaniher BRATISLAVA 28. augusta (WEBNOVINY) – Poslanec Vincent Lukáč za Slovenskú národnú stranu požiada Národný bezpečnostný úrad (NBÚ) o bezpečnostnú previerku. Robí to dobrovoľne pre pochybnosti o jeho bezúhonnosti, aj keď to zákon u poslancov nevyžaduje. Informoval agentúru SITA Dušan Štrauss z tlačového oddelenia Slovenskej národnej strany (SNS). Lukáč tak robí po výzvach, aby sa po svojich vyjadreniach v súvislosti s mafiou vzdal poslaneckého mandátu. „SNS to vidí ako jediný spôsob, ako zavrieť ústa všetkým vrátane pani premiérky, ktorí sa snažia rozvirovaním tejto témy zakrývať skutočné problémy Slovenska a neschopnosť vládnej koalície riešiť ich v prospech obyvateľov Slovenskej republiky. Vláda sa v programovom vyhlásení vlády zaviazala k zvýšeniu pocitu bezpečia a istoty občanov. Zatiaľ sme však svedkami násilia na slušných ľuďoch, vlámaní, útokov na učiteľov, vybuchnutých áut. Je naozaj načase chrániť ľudí pred nebezpečnými recidivistami, o ktorých mimochodom nie je v programovom vyhlásení ani zmienka,“ píše sa v stanovisku národniarov.

Poslanec Vincent Lukáč odmieta vrátiť poslanecký mandát napriek tomu, že po podpredsedovi parlamentu Bélovi Bugárovi, ktorý to povedal pre Nový Čas, oň otvorene dnes žiada už aj premiérka Iveta Radičová. „Ako predsedníčka vlády SR, ktorá v programovom vyhlásení vyhlásila rozhodný boj s korupciou a organizovaným zločinom, nemôžem tolerovať vyhlásenia poslanca zákonodarného zboru Vincenta Lukáča z SNS. Jeho verejne priznaný obdiv a dokonca styky s ľuďmi, ktorých činnosť môže súvisieť s organizovaným zločinom, považujem za nezlučiteľné s výkonom funkcie poslanca Národnej rady SR,“ uviedla dnes Radičová s tým, že ho žiada vrátenie mandátu. „Poslanec Lukáč by mal už z principiálnych dôvodov opustiť zákonodarný zbor SR a vrátiť mandát Slovenskej národnej strane. Zároveň ho upozorňujem, že má v súvislosti so svojimi verejne priznanými stykmi s prostredím organizovaného zločinu ohlasovaciu povinnosť voči orgánom činným v trestnom konaní,“ dodala Radičová. „Mandát nevrátim, poradím sa s mojím predsedom (Jánom Slotom, pozn. redakcie),“ reagoval pre SITA Lukáč.

Novopečenému poslancovi Lukáčovi niekto v pondelok podpálil požičaný Mercedes. Lukáč tvrdí, že za tým nestáli dlhy, pretože žiadne nemal, aj keď bol desať rokov nezamestnaný. Počas týždňa pre týždenník Plus 7 dní uviedol, že „mafiánov si vážim a oni si vážia mňa“. Pre rádio Viva zase povedal, že celá mafia mu podala ruku. „Ja ich mám všetkých rád. Ja nemám s nikým problémy,“ vyhlásil Lukáč.

„Všetko dementujem,“ povedal dnes pre SITA poslanec s tým, že to, čo sa popísalo, nie je pravda.

SITA

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie