Webnoviny - Svet

Lyžiarská sezóna sa v Tatrách začne už tento piatok

WEBNOVINY.SK

POPRAD 26. novembra (WEBNOVINY) – Už len týždeň zostáva do spustenia lyžiarskej sezóny v najvyššie položených strediskách Vysokých a Nízkych Tatier.

V piatok 2. decembra otvoria lyžiarsku sezónu v Jasnej v Nízkych Tatrách a v Tatranskej Lomnici a na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách.

Prvý deň bude v týchto strediskách lyžovačka za jedno euro. Zjazdovky v týchto strediskách sa postupne zasnežujú už od 11. novembra. Aj napriek inverznému rázu počasia v posledných dňoch, ktoré komplikuje zasnežovanie zjazdoviek, sa bude v Jasnej, Tatranskej Lomnici a na Štrbskom Plese lyžovať, informovala Katarína Šarafínová zo spoločnosti Tatry mountain resorts.

V sobotu 3. decembra je pripravený v Jasnej zábavný program na snehu aj mimo neho. Pripravené sú hromadné preteky v lyžiarkach. Nový športový obchod v Jasnej pokrstí wimbledonská víťazka Petra Kvitová. Pre lyžiarov aj nelyžiarov je pripravená exhibícia špičkových jazdcov Freestyle Snowboard. Slávnostné otvorenie zimnej lyžiarskej sezóny vo Vysokých Tatrách sa uskutoční o týždeň neskôr 10. decembra v stredisku Tatranská Lomnica.

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. je najväčším subjektom v oblasti cestovného ruchu na Slovensku. Spoločnosť vlastní a prevádzkuje lyžiarske strediská a hotely v oblasti Nízkych a Vysokých Tatier. Patria sem strediská Jasná Nízke Tatry a hotely Grand Jasná, Tri studničky a Ski Záhradky, vo Vysokých Tatrách spoločnosť TMR vlastní a prevádzkuje strediská Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a Liptovská Teplička a hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso.

Do týchto dní investovala spoločnosť Tatry mountain resorts do uvedených stredísk vyše 70 mil. eur a ďalších 65 mil. eur má prispieť k zvýšeniu štandardu a návštevnosti našich hôr v najbližších rokoch. Posledná akvizícia spoločnosti je Aquapark Tatralandia.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM