Webnoviny - Svet

M. Puškár s dolámanou kľúčnou kosťou skončil druhý

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 21. septembra (WEBNOVINY) – Slovenskému reprezentantovi v cestných motocyklových pretekoch Michalovi Puškárovi (tím SG FIX Racing) chýbali iba tri stotiny sekundy, aby minulý víkend v poľskej Poznani vyhral záverečné preteky tohtoročného UEM Alpe Adria Championship.

Mladý slovenský jazdec napriek nesúhlasu lekárov nastúpil na nedeľňajšie preteky s čerstvo zlomenou kľúčnou kosťou a dokonca po ťažkom otrase mozgu s bezvedomím, ktorý utrpel v sobotňajšej kvalifikácii. M. Puškár štartoval z pol position, ktoré získal v sobotňajšej kvalifikácii krátko pred ťažkou haváriou. V samotných pretekoch srdnato bojoval o víťazstvo s Talianom Nicolom Trevisanom, nakoniec ho v cieli delili od víťazstva iba tri stotiny sekundy. Vďaka tomuto výsledku sa stal vicemajstrom Alpe Adria Championship 2009. Celkové prvenstvo v tohoročnom seriáli Alpe Adria šampionátu sa stalo korisťou Chorváta Dominika Nerva a tretí skončil ďalším reprezentant Chorvátska Alex Radman. V záverečnej tabuľke alpsko – jadranského šampionátu v sezóne 2009 figuruje spolu šesťdesiat jazdcov.

„Víkend v Poznani bol veľmi náročný. Prvýkrát som havaroval v prvej kvalifikácii po technickej poruche motorky v rýchlosti okolo 150 km/h. Na moje veľké šťastie sa to obišlo bez zranenia. V druhom tréningu sa mi podarilo zajazdiť najrýchlejší čas v 6. kole a v siedmom som mal ťažkú haváriu, ktorej výsledkom bolo bezvedomie, z ktorého ma prebrali až v medical centre,“ opísal Michal Puškár hororové okamihy, ktoré v sobotu 19. septembra zažil na poľskom okruhu.

Po tejto nehode odviezli slovenského jazdca do nemocnice, kde ho komplexne vyšetrili. Výsledok medicínskych testov bol vážny: zlomenina kľúčnej kosti a ťažký otras mozgu sprevádzaný bezvedomím. „Napriek nesúhlasu lekárov som podpísal vyhlásenie, že nemocnicu opúšťam na vlastne riziko a nasledujúci deň som štartoval v pretekoch, v ktorých som mal jednoznačný cieľ – víťazstvo. Nakoniec ma od neho delili tri stotiny sekundy. Aj napriek tomu ma tento výsledok posunul na celkové 2. miesto v záverečnom hodnotení celého tohoročného šampionátu,“ priblížil M. Puškár nedeľňajšie dianie po tom, čo z nemocnice odišiel na vlastných nohách s čerstvo podpísaným „reverzom“ vo vrecku.

„Motocyklové preteky na okruhoch sú v Poľsku veľmi populárne, o čom svedčili tisícky divákov okolo trate a všade prítomné televízne kamery. Vo chvíli, keď sa tohoročná sezóna pre mňa už prakticky skončila, chcel by som sa poďakovať majiteľovi nášho tímu SG FIX Racing Štefanovi Bunčiakovi, sponzorom, všetkým partnerom a najmä otcovi za nezištnú pomoc a všestrannú podporu, ktorú mi počas celej sezóny dokázali poskytnúť,“ zdôraznil Michal Puškár, ktorý v týchto jesenných dňoch bude mať čas na zotavenie sa po sobotňajšom krkolomnom páde.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM