Webnoviny - Svet

Magduška zamieri z Košíc do Slavošoviec

WEBNOVINY.SK

Ilustračné foto SITA/Michal Burza KOŠICE 25. mája (WEBNOVINY) – Klub historických a koľajových vozidiel pozýva 5. júna milovníkov historických koľajových vozidiel na mimoriadnu jazdu z Košíc do Slavošoviec. Ako informoval člen klubu Ľubomír Lehotský, po dvoch rokoch, kedy sa Štítnickou dolinou vydali historické motoráčiky, tamojšia trať opäť ožije osobnou dopravou. Z Košíc odíde Gemerský expres už o pol ôsmej. Cestovné lístky si možno rezervovať elektronicky e-mailom na adrese khkv@khkv.sk, počet je však obmedzený, kapacita Magdušky je len okolo 120 ľudí.

„Pre cestujúcich sme v spolupráci s obcou Slavošovce a tamojším papierenským závodom pripravili zaujímavý program. Tí zdatnejší sa vydajú do tunela trate, po ktorej nikdy neprešiel žiadny vlak. Pre najmenších sme pripravili výlet do Rozprávkova, presnejšie do rodného domu najznámejšieho slovenského rozprávkara Pavla Dobšinského. V prípade priaznivého počasia bude k dispozícii aj miestne futbalové ihrisko, opekané klobásy a krásna okolitá príroda,“ informoval Lehotský.

Lehotský doplnil, že v spolupráci s obcou Rochovce, Štítnik, Ochtiná, Slavošovce a Čierna Lehota pripravili aj dve kyvadlové jazdy na trati Slavošovce – Štítnik – železničná stanica a späť. Raritou pre záujemcov bude aj vypravenie druhého kyvadlového vlaku priamo z papierenskej vlečky a k obdivovaniu budú vystavené aj dva vlečkové motorové rušne T 334.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM