Webnoviny - Svet

Majerský je pripravený šéfovať Levoči

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA/Jozef JakubčoLEVOČA 27. júna (WEBNOVINY) – Víťaz primátorských volieb v Levoči Milan Majerský je pripravený ujať sa svojej funkcie. „Už som dostal osvedčenie o zvolení. Je už len na súčasnom primátorovi, kedy zvolá zasadnutie mestského zastupiteľstva,“ uviedol pre SITA Milan Majerský. Podľa zákona by tak mal súčasný primátor urobiť do 30 dní. „Som pripravený prevziať funkciu primátora. Moja práca bude čestná, čistá a otvorená,“ dodal Majerský.

Vilkovský chce priebeh volieb napadnúť

Stanovisko súčasného primátora Miroslava Vilkovského, ktorý chce napadnúť priebeh sobotňajších doplňujúcich primátorských volieb v Levoči na Ústavnom súde SR okomentoval Milan Majerský slovami: „Je to jeho legitímne právo.“ Novozvolený primátor odmieta vyjadrenia súčasného primátora o neregulárnosti volieb či ovplyvňovaní volieb z jeho strany. „My sme nikoho nezvážali taxíkmi ani autami z Levočských lúk. Mám informácie, že sa tak dialo,“ uviedol Majerský. Problém nevidí ani v tom, že zápisnicu nepodpísalo niekoľko členov miestnej volebnej komisie. Podľa neho je podstatné, že zápisnice podpísali všetky okrskové volebné komisie.

Majerský mal o 5 hlasov viac ako Vilkovský

Už riadne komunálne voľby v novembri minulého roku sa skončili v Levoči tesným výsledkom, kedy Miroslav Vilkovský získal o 12 hlasov viac ako Milan Majerský. V sobotňajších voľbách bol výsledok ešte tesnejší, keď Milan Majerský vyhral nad Miroslavom Vilkovským len o päť hlasov. Podľa Majerského to dokazuje, že Levoča je rozdelená na dva tábory. „Pokúsim sa presvedčiť Levočanov mojimi krokmi a rozhodnutiami. Verím, že budú spokojní,“ uviedol Majerský. Situácia by sa podľa neho mala upokojiť aj v mestskom zastupiteľstve, kde má Milan Majerský za sebou trojpätinovú podporu poslancov. Výhodou je podľa neho aj zloženie súčasnej vládnej koalície. Milan Majerský kandidoval za koalíciu KDH – SDKÚ-DS – OKS – Most-Híd – SDĽ – SaS. Jeho protikandidáta Miroslava Vilkovského podporovali Smer-SD, ĽS-HZDS, SNS, ND, HZD, SF.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM