Webnoviny - Svet

Majewského asistentmi údajne Zalewski a Mlynarczyk

WEBNOVINY.SK

VARŠAVA 23. septembra (WEBNOVINY) – Podľa pôvodného návrhu mal dočasný tréner poľskej futbalovej reprezentácie Stefan Majewski zverejniť menoslov svojho realizačného štábu už v utorok, nakoniec sa to odložilo na piatok. Poľské média však tvrdia, že už je rozhodnutý a jeho asistentmi sa majú stať Bartlomiej Zalewski a Józef Mlynarczyk.

Ešte iba 30-ročný Zalewski je asistentom v Jagiellonii Bialystok. Predtým pracoval s Majewskim vo Widzewe Lodž a Cracovii Krakov. Prezident SSA Jagiellonia Bialystok Ireneus Trabiňski priznal, že v utorok mal „neoficiálne rozhovory o Zalewskom“. Hneď však dodal, že oficiálne sa s nikým na ničom nedohodol, no ak príde konkrétna ponuka, Jagiellonia nebude robiť problémy. „Spolu s trénerom Michalom Probierzom sme dospeli k rozhodnutiu, že to bude prospešné aj pre náš klub. Úspech reprezentácie je nadradený klubovému úspechu. Zalewski nie je u nás jediným asistentom a myslím si, že to na ten krátky čas zvládnu jeho kolegovia aj bez neho,“ cituje poľská tlačová agentúra PAP Trabiňského.

Za prípravu brankárov má zodpovedať Józef Mlynarczyk. Pre bývalého reprezentačného gólmana táto pozícia nebude ničím novým. V tej istej funkcii v reprezentácii už bol za éry Jerzyho Engela. Bronzový medailista z MS 1982 svoju nomináciu už aj priznal pre televíziu TVP. „Po krátkom uvažovaní som sa rozhodol prijať ponuku. Mám pocit, že ešte dokážem čo-to ponúknuť mladším kolegom medzi žrďami,“ povedal Mlynarczyk v utorkovom spravodajskom šote.

Majewski by mal v piatok oznámiť aj širšiu nomináciu hráčov na záverečné dva zápasy kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2010 v Juhoafrickej republike proti Česku v Prahe 10. októbra a Slovensku 14. októbra v Chorzowe.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM