Šport Hádzaná

Majiteľ hádzanárského Tatrana Prešov Miloslav Chmeliar: Budeme ešte silnejší

Hádzanári Tatrana Prešov dominovali oceňovaniu najúspešnejších športovcov mesta Prešov za rok 2018. Na slávnosti bol aj majiteľ klubu Miloslav Chmeliar.

Ilustračný obrázok k článku Majiteľ hádzanárského Tatrana Prešov Miloslav Chmeliar: Budeme ešte silnejší
Zdroj: Milan Grejták

Ako vysvetlil publiku, pozvania na podobné podujatia nezvykne prijímať, no minulý rok označil z pohľadu Tatrana za historicky výnimočný, preto tentoraz urobil výnimku. Po skončení ceremoniálu poskytol pre klubový web Tatrana aj krátky rozhovor.

Ako ste uviedli na pódiu, rok 2018 považujete z pohľadu hádzanárskeho Tatrana za výnimočný. Prečo?

Bol výnimočný, lebo vo všetkých kategóriách, v ktorých sme hrali, sme boli úspešní. Vyhrali sme veľa prípravných turnajov a dosiahli úspechy vo všetkých súťažiach. Nemá to znieť ako chvála, ale rok 2018 bol mimoriadne úspešný pre Tatran Prešov.

Dôkazom sú azda aj prevzaté ocenenia. Ako ich vnímate?

Hádzaná dominuje v Prešove, na Slovensku a má aj európske parametre. Takže nás tie ocenenia neprekvapujú a tie pocity sú v postate také, ako každý rok. Aj trochu zmiešané, pretože ak by sme mali konkurenciu, tak by som o tých pocitoch dokázal rozprávať viac, ale nikto sa nám ani zďaleka nepriblížil.

Začal sa už rok 2019. Vysoko nastavená latka sa bude ťažko prekonávať, dajú sa tie ciele vôbec ešte posúvať?

Všetko sa odvíja od prvého mužstva. Pokiaľ funguje to, aj v tých mládežníckych kategóriách chlapci vidia svoje vzory, snažia sa porovnávať a takisto napredujú. Majú takú víziu, to svetielko na konci tunela, že sa majú kde posúvať. Aj tým, že sme so Slavkom Golužom podpísali kontrakt do júna 2021, chodia do Prešova zahraniční hráči. Nie kvôli Tatranu, ale kvôli Slavkovi Golužovi. To mužstvo by teda malo v novej sezóne byť ešte silnejšie, ešte lepšie a bol by som veľmi rád, keby sme to posunuli ešte o level vyššie.

Už na začiatku roka vidno niektoré posuny v kádri, prišli noví hráči. Rozšírila sa aj medzinárodná základňa. Aká je teda filozofia v tomto smere?

Čo sa týka kádra, budú ešte nejaké nepatrné zmeny po sezóne. Do družstva pribudnú ešte niektorí ďalší hráči a budeme ešte silnejší ako v predchádzajúcej sezóne. Čo sa týka zahraničných hráčov, tak keď som sa v minulosti bál, ako tí chlapci budú vzájomne komunikovať medzi sebou, tak títo mladí ľudia už medzi sebou bežne rozprávajú anglicky. Veľa hráčov u nás má balkánsky pôvod a takto sa dorozumiete v podstate všade v tom východnom bloku, v slovanských krajinách. A sú hráči, napríklad Francúz Afanou-Gatine, ktorý sa učí slovenský jazyk, takže aj s ním sa dá dohovoriť. Takže aj nejaká jazyková bariéra už nie je žiaden problém.

Vráťme sa ešte k cieľom. S čím teda bude vládnuť po tomto roku spokojnosť?

Tak o domácej scéne sa nemusíme baviť, lebo je to samozrejmosť. Ale bol by som rád, keďže Tatran si tými 14 bodmi v skupinovej fáze Ligy majstrov na 99 percent zabezpečil priamu účasť v súťaži v budúcom ročníku, pokiaľ budeme majstri, no a spokojnosť bude, pokiaľ v tej Lige majstrov postúpime ďalej zo skupiny. Neviem ako bude vyzerať SEHA liga a aké mužstvá prídu, ale samozrejme spokojnosť bude, keď sa dostaneme do Final4 tejto jednej z najsilnejších ligových súťaží v Európe, o čo sa pokúsime už v tejto sezóne.

autor rozhovoru: Ivan Kriššák

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

A viete o tom, že v Košiciach sa konala Valentínska korčuľovačka? Viac si pozrite v priloženom vi­deu.

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM