Lukáš Zavacký Hokej

Majstrovstvá sveta 2016 predo dvermi: 5 Košičanov s najväčšou šancou dostať sa do záverečnej nominácie

Už približne o mesiac to príde. Na Majstrovstvách sveta 2016 v Rusku sa slovenskí hokejisti pokúsia napraviť vlaňajší nevydarený šampionát. Do zostavy sa môžu dostať aj Košičania.

Ilustračný obrázok k článku Majstrovstvá sveta 2016 predo dvermi: 5 Košičanov s najväčšou šancou dostať sa do záverečnej nominácie
Zdroj: TASR

Počas najbližších týždňov odohrajú Slováci niekoľko prípravných zápasov. Následne sa rozhodne o konečnej nominácii. Tréner Zdeno Cíger vopred avizoval, že do svojho tímu povolá tiež hráčov z našej najvyššej hokejovej súťaže. Teda pravdepodobne aj z Košíc.

Marcel Melicherčík

Skúsený dvadsaťdeväťročný brankár sa do zostavy Slovenska dostal na turnaji Arosa Challenge, kde určite nesklamal. Tréner ho povolal aj na Slovakia Cup, no tam hájil len pozíciu náhradníka. Záujem o jeho služby teda je, aj keď to skôr vyzerá tak, že na záverečný turnaj nepocestuje. Pri veľkých absenciách by však mohol prísť aspoň v pozícii tretieho gólmana.

  • tip redakcie: 10% šanca

Adam Lapšanský

Hokejista zo Spišskej Novej Vsi už čo to v reprezentácii odohral. V tomto ročníku ho Zdeno Cíger prehliadal, no dobrými výkonmi v play-off Tipsport ligy si miestenku pýta. V siedmich zápasoch strelil tri góly a pridal dve asistencie.

  • tip redakcie: 20% šanca

Tomáš Hrnka

Pod novým trénerom slovenské mužstvo omladlo a preto má veľkú šancu dostať sa na majstrovstvá sveta aj Tomáš Hrnka. Dvadsaťštyriročného centra pochválil kouč za výkony na Slovakia Cupe. Nedávno dokonca rozhodol dôležitý duel s Banskou Bystricou v nájazdoch, a to mu určite pridalo na psychickej pohode. Mladík je preto vážnym adeptom na reprezentačný dres.

  • tip redakcie: 50% šanca

Marek Bartánus

Ďalší, ktorého lodivod Slovenska konkrétne spomenul ako možného hráča, ktorý posilní výber, je Marek Bartánus. Na tohtosezónnych zrazoch nechýbal a chýbať takmer istotne nebude ani na poslednom, aj keď sa mu vo vyraďovačke bodovo nedarí. Skúsenosti sú však pre mužstvo potrebné.

  • tip redakcie: 65% šanca

Eduard Šedivý

Najmenšiu šancu z pätice hokejistov má Eduard Šedivý. Jeho mladý vek a dobré výkony mu však ako Tomášovi Hrnkovi môžu hrať do karát. Tento obranca nazbieral v základnej časti pätnásť plusových bodov, v štvrťfinále jeden. V semifinále sa zatiaľ neobjavil pre svalové zranenie. Kouč po ňom môže siahnuť aspoň na prípravné zápasy, ak sa dovtedy stihne uzdraviť.

  • tip redakcie: 5% šanca

Môže vás zaujímať:

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie