han Zo zahraničia

Majú už toho DOSŤ? Američania potichu NABÁDAJÚ Ukrajinu o otvorenú debatu s Ruskom!

Spojené štáty neverejne nabádajú Ukrajinu, aby signalizovala otvorenosť rokovať s Ruskom, informoval americký denník Washington Post.

Ilustračný obrázok k článku Majú už toho DOSŤ? Američania potichu NABÁDAJÚ Ukrajinu o otvorenú debatu s Ruskom!
Zdroj: instagram.com/zelenskiy_official

Ministerstvo zahraničných vecí USA však uviedlo, že Moskva stupňuje vojnu a v skutočnosti si neželá viesť mierové rokovania. TASR informácie prevzala od agentúry Reuters.

Washington Post citoval zdroje, podľa ktorých žiadosť amerických predstaviteľov nie je zameraná na dotlačenie Ukrajiny k rokovaciemu stolu, ale premyslenou snahou zaistiť, aby si Kyjev udržal podporu ostatných krajín.

Únava Ukrajiny

Americkí a ukrajinskí predstavitelia poukázali na to, že zákaz ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského rokovať s ruským prezidentom Vladimirom Putinom vyvolal obavy v častiach Európy, Afriky a Latinskej Ameriky, kde je vplyv vojny na ceny potravín a palív najvýraznejší, uviedol denník.

„Únava z Ukrajiny je pre niektorých našich partnerov skutočná,“ citoval nemenovaného predstaviteľa USA.

Zelenskyj 4. októbra podpísal výnos deklarujúci, že vyhliadka na prípadné rozhovory Ukrajiny s Putinom je „nemožná“. Ponechal však otvorené dvere rozhovorom s Ruskom, píše Reuters.

Viac než slová

Hovorca amerického rezortu diplomacie v reakcii na správu Washington Post uviedol: „Činy hovoria hlasnejšie než slová. Ak je Rusko pripravené na rokovania, malo by zastaviť svoje bomby a rakety a stiahnuť svoje sily z Ukrajiny.“

„Kremeľ pokračuje v eskalácii tejto vojny. Kremeľ preukázal neochotu zapojiť sa vážne do rokovaní ešte skôr, než spustil úplnú inváziu na Ukrajinu,“ doplnil hovorca.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM