Webnoviny - Svet

Marek Čech v Premier League aj v budúcej sezóne

WEBNOVINY.SK

Ilustračné foto SITA, APBIRMINGHAM 20. mája (WEBNOVINY) – Nováčik tohtosezónnej edície prestížnej anglickej futbalovej Premier League West Bromwich Albion, ktorý si už v predstihu zabezpečil účasť v najvyššej súťaži aj v nasledujúcom ročníku, prejavil dôveru a využil opčné právo na slovenského reprezentanta Marka Čecha.

„Po narodení môjho syna je to ďalšia pozitívna udalosť v priebehu niekoľkých dní. Práve dnes (vo štvrtok 19. mája, pozn.) som dostal oficiálny dokument, v ktorom mi vedenie klubu oznámilo, že využíva svoje právo, a tak v tejto chvíli zostávam hráčom WBA do konca sezóny 2011/2012. Som rád, že aj po skončení trojročnej zmluvy má tento klub Premier League naďalej záujem o moje služby. Teším sa na letnú prestávku a chvíľkový návrat na Slovensko, kde si chcem dobre oddýchnuť. V príprave na novú sezónu urobím všetko, čo bude v mojich silách, aby som presvedčil nového trénera Hodgsona, že patrím do základnej jedenástky nášho mužstva,“ povedal pre agentúru SITA 44-násobný slovenský reprezentant Marek Čech.

Rodák z Trebišova Marek Čech sa stal 15. júla 2008 v poradí 11. Slovákom v niektorom z tímov Premier League. Podľa oficiálnej stránky klubu zaplatili vtedy Birminghamčania za stabilného člena slovenského národného mužstva, ktorý podpísal trojročný kontrakt s opciou na ďalších 12 mesiacov, portugalskému majstrovi FC Porto 1,4 milióna britských libier.

Marek Čech prišiel do Porta pred ročníkom 2005/2006 zo Sparty Praha a má na konte dovedna už päť ligových titulov. V sezóne 2000/2001 sa tešil v drese Interu Bratislava a neskôr dvíhal víťazný pohár štyri ročníky za sebou. Na konci sezóny 2004/2005 ešte na Letnej v českej metropole a následne trikrát v rade v Porte.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM