Webnoviny - Svet

Mária Čírová sa pridala k tisíckam dobrovoľníkov

WEBNOVINY.SK

Mária Čírová Foto: Kinx BRATISLAVA 16. júna (WBN/PR) – Približne 3 500 mladých ľudí z dvoch slovenských a z dvoch českých regiónov sa zapojilo do podujatia Tri dni pre hrdinov. To odštartovalo dnes, v stredu 16. júna a ukončí sa v piatok 18. júna 2010. K dobro­voľníkom sa pridali aj celebrity.

Množstvo zaujímavých podujatí pre verejnosť, najmä pre deti, mládež a seniorov pripravili dobrovoľníci z Trnavského, Trenčianskeho, Zlínskeho a Jihomoravského kraja. Projekt finančne podporila Európska únia z Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Jeho tvorcom a zároveň garantom je Rada mládeže Trnavského kraja, ktorá preň získala partnerov v ďalších troch regiónoch.

„Nápad sme prevzali z Bavorska, kde sa stretol s úspechom. Naším cieľom je ukázať ľuďom, že aj v dnešnej spoločnosti žijú hrdinovia. Hrdinov z nich totiž robia ich skutky, ktoré konajú dobrovoľne a nezištne pre dobro celej komunity. Takými sú napríklad ľudia, ktorí vo svojom voľnom čase pracujú v občianskych združeniach s deťmi bez nároku na honorár,“ uvádza príklad autor projektu Rastislav Mráz z Rady mládeže Trnavského kraja.

Len na Slovensku, v Trnavskom a Trenčianskom kraji sa do akcie s takmer 150-timi dobrovoľníckymi aktivitami zapojí takmer 2 000 mladých ľudí z viac ako 25 organizácií.

V Trenčíne si napríklad deti z domova sociálnych služieb nacvičia divadlo „O hlúpej žene“, ktoré vo štvrtok predvedú dôchodcom v Kostolnom – Zárečí, študenti v Považskej Bystrici budú natierať plot v okolí gymnázia, v Prievidzi dobrovoľníci zrenovujú basketbalové ihrisko na sídlisku Píly. V samotnej Trnave sa uskutoční 90 aktivít. „Za zaujímavú aktivitu považujem čistenie krypty pod Bazilikou sv. Mikuláša. Dobrovoľníci ju vyčistia, vyzametajú a v piatok sprístupnia verejnosti – čo je výnimočné, keďže bežne sa do nej nedá dostať,“ vyjadril sa k aktivitám lokálny manažér projektu Lukáš Královič.

Okrem dobrovoľníkov sa do prác pre komunitu zapoja aj celebrity. Speváčka Mária Čírová sa dnes spolu s ďalšími pätnástimi dobrovoľníkmi hrala, spievala a venovala rómskym deťom na Coburgovej ulici v Trnave. „Veľmi rada som sa pridala k týmto dobrovoľníkom. Vždy mám radosť, keď môžem byť s druhými a pomôcť im,“ prezradila speváčka.

Ruku k dielu priložia aj Adam Ďurica, Dominika Stará, Kamil Mikulčík a Denis Lacho. Manažér projektu Andrej Skala vyzýva aj nás: „Ak uvidíte, že pod vašimi oknami mladí čistia park alebo sa hrajú s deťmi, pridajte sa k nim. Tri dni pre hrdinov nie sú len podujatím pre dobrovoľníkov, zapojiť sa a pomôcť môže každý.“

Viac informácií na: http://www.4r4y.eu/…-pre-hrdinov

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM