Regióny

Marián Matej sa vzdal kandidatúry na primátora: Urobil tak v prospech iného kandidáta

Marián Matej sa v novembrových komunálnych voľbách nebude uchádzať o post primátora Bardejova. Svojej kandidatúry sa vzdal.

Ilustračný obrázok k článku Marián Matej sa vzdal kandidatúry na primátora: Urobil tak v prospech iného kandidáta
Zdroj: TASR

Kandidát KDH Marián Matej sa nebude v novembrových komunálnych voľbách uchádzať o post primátora Bardejova. V utorok 30. októbra sa svojej kandidatúry vzdal v prospech nezávislého kandidáta Juraja Bochňu.

„V ďalších dňoch mu chcem byť nápomocný v jeho kampani a budeme v nej vystupovať spoločne v záujme toho, aby sme boli úspešní. Aby sa hlasy netrieštili, naopak, aby sa spájali. Je to moje osobné rozhodnutie, je ale odsúhlasené aj vedením strany KDH,“ povedal Matej.

Bochňa si cení, že nejde o politické, ale ľudské rozhodnutie. „Stretli sme sa ako priatelia a po osobnom rozhovore sme zhodnotili, že naše programy ako kandidátov na primátora sú takmer rovnaké a nie je nič, čo by nám bránilo v spolupráci. Netreba za tým hľadať žiadne zmluvy, žiadne podpísané predvolebné dohody. Takéto veci nechajme politikom. My dvaja sme ľudia, ktorí chcú prostredníctvom nápadov mladých ľudí a skúseností staršej generácie spolupracovať na témach, ktoré Bardejov trápia,“ povedal Bochňa.

foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM