Aktualizované Lucia Šútorová Správy Prezidentské voľby

Maroš Šefčovič o prezidentskej kandidatúre: Rozhodne sa v priebehu týždňa

Ponuku kandidovať na prezidenta si Maroš Šefčovič podľa jeho slov váži. Dostal časový priestor, aby tento krok mohol zvážiť.

Zdroj: Dnes24.sk

Podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič sa v priebehu tohto týždňa definitívne vyjadrí, či prijíma ponuku Smeru-SD kandidovať na prezidenta SR. Sľúbil to v pondelok novinárom po tom, ako rokoval s vedením najsilnejšej vládnej strany.

„Pred pár dňami som dostal ponuku Smeru-SD kandidovať na prezidenta. Som odvtedy prvýkrát na Slovensku a dostal som možnosť prediskutovať to s predsedníctvom. Ponuku si veľmi vážim a cením si aj to, že som dostal časový priestor, aby som ponuku mohol zvážiť,“ povedal Šefčovič.

Priestor na otázky zatiaľ nedal. „Už o pár hodín cestujem do Štrasburgu, kde ma čakajú moje európske povinnosti. Ale sľubujem, že v priebehu tohto týždňa sa definitívne vyjadrím,“ dodal.

Predsedníctvo Smeru-SD sa medzitým uznieslo, že ak Šefčovič ponuku prijme, strana ho podporí. „Mali sme veľmi dobrý a konštruktívny rozhovor. Ak sa v najbližších dňoch rozhodne, že do toho pôjde, tak určite podporu Smeru-SD bude mať. Je to teraz už len jeho osobné rozhodnutie. Dajme mu čas,“ povedal podpredseda strany a premiér Peter Pellegrini.

Foto: ilustračné

Maroš Šefčovič
9
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie