Webnoviny - Svet

Marseille - MŠK Žilina 1:0 priebežne

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA/AP MARSEILLE 19. októbra (WEBNOVINY) – Futbalisti úradujúceho slovenského šampióna MŠK Žilina hrajú v utorňajšom zápase 3. kola základnej F-skupiny Ligy majstrov 2010/2011 na ihrisku Olympique Marseille po I. polčase nerozhodne 0:0. Domáci tím pod vedením kouča Didiera Deschampsa mal počas úvodnej štyridsaťpäťmi­nútovky na Stade Vélodrome viac z hry, vypracoval si aj niekoľko šancí, obrana hostí na čele so skvelým brankárom Martinom Dúbravkom však zatiaľ odoláva. Žilinčania mali už v 3. min kopať pokutový kop po faule Diawaru na Ceesaya, na opačnej strane sa mohla jedenástka pískať v 31. min po ruke Piačeka.

Najbližšie nastúpia zverenci trénera Pavla Hapala v európskom pohári číslo jeden v stredu 3. novembra, keď sa na domácom štadióne pod Dubňom predstavia opäť proti francúzskemu šampiónovi Olympique Marseille.

Liga majstrov 2010/2011 – F-skupina – 3. kolo – výsledok: Olympique Marseille (Fr.) – MŠK Žilina (SR) 1:0 po I. polčase Góly: 48. Diawara (OM) ŽK: Valbuena, Taiwo, rozhodujú: István Vad – György Ring, Zsolt Szpisják – Sándor Szabó, Tamás Bognár (všetci Maď.)

Zostavy: Marseille: Mandanda – Azpilicueta, S. Diawara, Heinze, Taiwo – Lucho González, Mbia, A. Ayew – Valbuena, Gignac, Brandao

Žilina: Dúbravka – S. Angelovič, Piaček, Šourek, Leitner – Gergel, Ľ. Guldan, Zošák, Jež – Ceesay, T. Majtán