Webnoviny - Svet

Masaker v Štiavnici: Muž zaútočil v kaderníctve sekerou

WEBNOVINY.SK

Foto: Ilustračné foto SITA/Viktor ZamborskýBANSKÁ BYSTRICA/BANSKÁ ŠTIAVNICA 21. decembra (WEBNOVINY) – K obzvlášť závažnému zločinu vraždy v štádiu pokusu došlo v utorok medzi 16:00 a 17:00 v rodinnom dome v Banskej Štiavnici na Zvonovej ulici.

Útočníkom bol 24-ročný Jozef, ktorý v úmysle usmrtiť zaútočil malou sekerou na 29-ročného Mariána. Mužovi opakovane zaťal do hlavy, čím mu spôsobil vážne zranenia. Následne páchateľ prešiel na ulicu, kde vošiel do prevádzky kaderníctva, v ktorej tiež v úmysle usmrtiť zaútočil sekerou na 57-ročnú ženu z Banskej Štiavnice. Poškodenej viackrát zaťal do hlavy a spôsobil jej ťažké poranenia. U obidvoch poškodených si zranenia vyžiadali okamžitý prevoz do nemocnice, ako aj život zachraňujúci zákrok. Ako dlho sa budú liečiť zatiaľ nie je možné presne určiť.

Polícia už v utorok podvečer poznala podozrivého. Vyšetrovateľka už 24-ročného Jozefa z Banskej Štiavnice obvinila z obzvlášť závažného zločinu vraždy spáchaného v štádiu pokusu a bol spracovaný návrh na jeho vzatie do vyšetrovacej väzby. Páchateľovi hrozí trest odňatia slobody na dvadsať až dvadsaťpäť rokov alebo trest odňatia slobody na doživotie. Informáciu agentúre SITA poskytla banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Vašková.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM