Správy

Máte 18 rokov? Ministerstvo otvára pomaturitné štúdium pre budúcich policajtov

Základnú policajnú prípravu môžu záujemcovia začať už od 18-tich rokov. Na ministerstve vnútra už druhýkrát totiž otvárajú pomaturitné štúdium v odbore bezpečnostná služba - základná policajná príprava.

Ilustračný obrázok k článku Máte 18 rokov? Ministerstvo otvára pomaturitné štúdium pre budúcich policajtov
Zdroj: TASR

Záujemcov láka do prípravy aj ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD) na svojom profile na sociálnej sieti. Prihlášku môžu posielať študenti s maturitou do 31. júla.

„Týmto projektom chceme osloviť a pripraviť na službu v polícii mladých ľudí a to najmä absolventov stredných odborných škôl, ktorí nemajú možnosť vstúpiť do služieb polície kvôli zvýšenej vekovej hranici prijatia od 21 rokov,“ vysvetľuje ministerka. Minulý rok podľa jej slov nastúpilo do obidvoch základných policajných škôl 128 absolventov.

Prijímacie pohovory budú 14. a 15. augusta v sídle školy v Pezinku a v Košiciach. Náhradný termín je 23. augusta 2018. „Pozostávajú z psychologického vyšetrenia, previerky ovládania štátneho jazyka a previerky fyzickej zdatnosti,“ dopĺňa Saková. Prihlášku na štúdium a ostatné tlačivá sú na webe v dolnej časti.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM