Zo Slovenska

Máte dlhy? Vieme, kde a kedy vám poradia ako sa ich zbaviť

Deň bez dlhov je medzinárodný projekt, ktorý začala organizovať spoločnosť KRUK už pred ôsmimi rokmi v Poľsku.

Ilustračný obrázok k článku Máte dlhy? Vieme, kde a kedy vám poradia ako sa ich zbaviť
Zdroj: TASR

Ľudia, ktorým hrozia problémy s dlhmi, sa môžu na deviatich kontaktných miestach, a to v komunitných centrách partnerských neziskových organizácií a na autobusových staniciach v Bratislave a Košiciach poradiť s odborníkmi o tom, ako majú riešiť svoju náročnú finančnú situáciu.

Odborní poradcovia budú na kontaktných miestach k dispozícii od 14. do 16. novembra. Deň bez dlhov je medzinárodný projekt, ktorý začala organizovať spoločnosť KRUK už pred ôsmimi rokmi v Poľsku.

Informácie a tipy na riešenie tiesnivej finančnej situácie nájdete na stránkach nasedlhy.sk a poradenské služby možno využiť aj na bezplatnej telefónnej linke 0800 333 700.

Postupne sa rozšíril do ďalších krajín a síce do Rumunska, Českej republiky a na Slovensko. Deň bez dlhov sa pripravuje aj v nových krajinách, v ktorých spoločnosť KRUK pôsobí. Pôjde o Nemecko, Španielsko a Taliansko.

„Veľa ľudí sa hanbí za svoju finančnú situáciu a boja sa začať ju riešiť. Chceme im ukázať, že do dlhov sa môže dostať každý a že 15. november, kedy si pripomíname Deň bez dlhov, je ideálnym dňom, v ktorom môže každý urobiť prvý krok. Ponúkame možnosť zdarma rozobrať situáciu s odborníkom a pripraviť riešenie, ako krok za krokom začať riešiť problémy s dlhmi,“ hovorí Markéta Kolářová, zo spoločnosti KRUK.

Na tohoročnom ročníku spolupracuje spoločnosť KRUK Česká a Slovenská republika (KRUK), zameriavajúca sa na správu pohľadávok finančných ústavov a korporátnych zákazníkov, s neziskovými organizáciami Depaul Slovensko a Človek v ohrození.

Ilustračné foto, TASR

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM