han Politika

Matovič o odbornej komisii: Pripravila DESAŤ riešení, ktoré pomôžu spravodlivosti

Odborná skupina, pracujúca na riešeniach, ktoré majú pomôcť obnoviť dôveru v právny štát, má už pripravených asi desať riešení.

Ilustračný obrázok k článku Matovič o odbornej komisii: Pripravila DESAŤ riešení, ktoré pomôžu spravodlivosti
Zdroj: TASR/Daniel Veselský

Pred rokovaním vlády to oznámil minister financií a líder OĽANO Igor Matovič.

Zopakoval, že debata o riešeniach, ktoré odstránia pochybnosti o spravodlivosti trestnoprávnych procesov a vyšetrovaní závažných trestných činov je prioritou súčasnosti, bokom preto musia ísť ďalšie témy ako napríklad aj výstavba nájomných bytov. „Podstata je 363-ka a spravodlivosť,“ zdôraznil Matovič.

To, že komisia má prísť s riešeniami v horizonte niekoľkých dní, potvrdil aj minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO). Uviedol, že na možných riešeniach je všeobecný konsenzus. „Otázkou dohoda na týchto návrhoch v koalícii,“ dodal Naď.

Vznik pracovnej skupiny oznámila koalícia po zasadnutí bezpečnostnej rady štátu. Zvolal ju premiér Eduard Heger (OĽANO) po tom, ako v minulých dňoch Úrad inšpekčnej služby zadržal štyroch vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry, ale aj dočasného riaditeľa inšpekcie.


FOTO: ilustračné

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Ďalšie zaujímavosti, novinky a správy z regiónov klikajte na: Bratislava24, Trnava24, Nitra24, Trenčín24, Bystrica24, Košice24, Poprad24, Prešov24, Žiar24, Považská24, Rožňava24, Michalovce24, Žilina24.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM