Webnoviny - Svet

MEČIAR: Fico pred voľbami zneužil Svätopluka

WEBNOVINY.SK

Predseda Ľudovej strany – HZDS Vladimír Mečiar Foto: SITA/Jozef JakubčoBRATISLAVA 31. októbra (WEBNOVINY) – Robert Fico podľa predsedu ĽS-HZDS Vladimíra Mečiara pred parlamentnými voľbami zneužil Svätopluka. „To urobil, a urobil to dosť bezohľadne. A zase táto nastupujúca generácia, aby toto zneužitie vymazala, tak chcela vymazať Svätopluka z dejín vôbec, čo je ešte väčšia hlúposť,“ uviedol Mečiar v rozhovore pre agentúru SITA.

Mečiar odmieta, že by Fica obviňoval z volebného neúspechu ĽS-HZDS. „Náš neúspech vo voľbách je naším neúspechom. Pokiaľ ide o hodnotenie neúspechu z hľadiska našich chýb, sú to naše chyby. Pokiaľ ide z hľadiska vedenia koalície, vzťahov koalície, činnosti vlády, tam boli vo veľkej miere jeho (Ficove – pozn. SITA) osobné chyby, ktoré sa podpísali, a až samoľúbosť, ktorá bola väčšia ako efektivita politiky. Mnoho vecí nemuselo byť v tom stave, v akom je, mohli sme byť ďalej. Reálny človek Fico, ktorého poznám zblízka veľa rokov, a legenda, nie sú tie isté, je tam obrovský rozdiel,“ dodal.

Bývalá vláda mala podľa Mečiara dva polčasy. Ten prvý, pokiaľ bol výsledok úspešný a dobrý, tak o veľa veciach sa viedli rozhovory. „V okamihu, ako sme prišli do krízy, začali rozdielne názory a skúsenosti o tom, ako z krízy vyjsť, ako znížiť jej dopady, a tam sme už začali byť rozdielni. Ale pokiaľ išlo o férovosť vo vzťahoch, keď sa to Ficovi hodilo, tak urobil i kroky, ktoré sa nepatria,“ povedal Mečiar. Ako príklad uviedol aféry v Slovenskom pozemkovom fonde. „Neboli to naše záležitosti. Ale tých príkladov by som uvádzal strašne veľa a potom by to vyzeralo, akože si liečime svoje bolesti na úkor jeho. To nechcem,“ povedal.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM