Webnoviny - Svet

Mečíř s Kučerom víťazne v exhibičnej štvorhre

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 17. decembra (WEBNOVINY) – Vo štvrtkovej exhibičnej šou v Bratislave zvíťazil slovenský pár Karol Kučera – Miloslav Mečíř nad iránsko-francúzskym duom Mansour Bahramí – Henri Leconte 8:6. Stretnutie sa hralo na osem získaných gemov a bolo súčasťou 2. ročníka podujatia Tennis Classic, ktoré sa vlani dobre uviedlo súbojom bývalej svetovej jednotky Peta Samprasa s Dominikom Hrbatým.

Známa dvojica tenisových zabávačov Leconte – Bahramí nezostala nič dlžná svojej povesti a približne 1500 divákov v Sibamac aréne NTC vyzývala často k spontánnemu potlesku. Najmä nastarší muž na kurte, 53-ročný Iránčan s francúzskym pasom Bahramí, predviedol na svoj vek skvelý úderový register, ktorý dopĺňal exhibičnými prvkami a častými emocionálnymi prejavmi. Bahramí hral údery spredu, zozadu, zhora, zdola a tiež v podrepe, sede a pomedzi nohy. S raketou mu to išlo lepšie ako s panvicou, s ktorou však predsa len zahral s vypätím všetkých síl jeden „plechový“ víťazný úder. Jeho partner Leconte zasa často konzultoval výroky rozhodcov, v jednom okamihu sa pokúšal striasť empajrového rozhodcu z jeho stoličky, ale tá vydržala jeho hnev. Slovenská dvojica prehrávala už 1:4, ale napokon v súčte vekov aktérov o 19 rokov starších šoumenov na druhej strane kurtu zdolala väčším počtom „vážnych“ tenisových úderov.

Bratislavská exhibícia vyvrcholí súbojom vo dvojhre medzi dvoma bývalými wimbledonskými víťazmi Nemcom Michaelom Stichom a Chorvátom Goranom Ivaniševičom. Hrať sa bude na dva víťazné sety.

Tennis Classic – 2. ročník: Karol Kučera, Miloslav Mečíř – Mansour Bahramí, Henri Leconte 8:6 – hralo sa na osem vyhratých gemov

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM