Webnoviny - Svet

Médiá Mikešovmu výberu pred MS 20 veľmi neveria

WEBNOVINY.SK

SASKATOON 25. decembra (WEBNOVINY) – Vlani bolo Slovensko na svetovom šampionáte hokejistov do 20 rokov v Kanade druhým miláčikom fanúšikov po domácom mužstve. Slovenskí mladíci šokovali USA vo štvrťfinále a takmer prekvapili v semifinále aj Švédov. Veľkou oporou tímu bol brankár Jaroslav Janus. Ten je však mimo a rovnako aj slovenské nádeje na medailu v tomto roku, píše prestížny internetový portál www.nhl.com pred začiatkom 34. MS hráčov do 20 rokov, ktoré sa v sobotu 26. decembra začínajú v kanadských mestách Saskatoon a Regina.

Konečné umiestnenie výberu trénera Štefana Mikeša odhaduje na 8. miesto. Perspektívu v zámorskej profilige NHL by v budúcnosti mohli mať Richard Pánik a Tomáš Tatar, ktorých si už v 2, kole draftu v roku 2009 vybrali Tampa Bay, resp. Detroit. Za najväčšiu hviezdu Slovenska označuje www-nhl.com Tomáša Tatara, ktorý na minuloročnom šampionáte strelil 7 gólov a zaznamenal 11 kanadských bodov. „Vlani sa súperi Slovenska sústredili viac na bránenie Pánika, čo prinieslo viac priestoru Tatarovi. Tento rok však už nemôže nikoho prekvapiť,“ zdôrazňuje portál.

Aj kanadská tlačová agentúra Canadian Press (CP) pri predšampionátovej predpovedi zdôrazňuje, že Slovákom bude chýbať skvelý gólman Jaroslav Janus, ktorý mal obrovský podiel na prekvapujúcom vyradení Fínska a USA na vlaňajších MS. Za jeho možného nástupcu označuje CP Mareka Čiliaka. Hlavnú útočnú silu Mikešovho mužstva by mali zabezpečiť Jakub Gašparovič, Richard Pánik , Tomáš Tatar a Andrej Šťastný, ktorého kanadská agentúra nesprávne označuje za člena slávneho hokejového klanu Šťastných.

Denník Globe and Mail v súvislosti so slovenským mužstvom pripomína, že zopakovať predošlé štvrté miesto bude asi nad sily tohto výberu, ale minimálne do štvrťfinále by sa mohlo prebojovať vzhľadom na slabšiu základnú skupinu. Za hviezdu mužstva a hráča, ktorého je potrebné všímať si, označil denník Tomáša Tatara. Toho istého útočníka zaradil medzi desiatku najväčších talentov, ktoré sa predstavia na MS v Saskatoone a Regine, aj prestížny Sports Illustrated.

The Hockey News zasa medzi desiatku hokejistov, od ktorých severoamerickí pozorovatelia očakávajú na blížiacich sa MS veľké veci, zaradil stredného útočníka Mareka Viedenského. Ten si vypýtal pozornosť výbornými výkonmi v drese tímu zámorskej juniorskej súťaže Western Hockey League (WHL) Prince George Cougars. V 28 zápasoch nazbieral 24 bodov za 4 góly a 20 asistencií, čím sa stal najproduktívnejším hráčom Cougars. Na zozname nádejí šampionátu mu patrí 9. priečka, pričom zostavovateľ Ryan Kennedy nezabudol pripomenúť, že Viedenský bude tvoriť hlavnú útočnú silu slovenskej reprezentácie spoločne s Richardom Pánikom a Tomášom Tatarom.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM