Webnoviny - Svet

Medzinárodný projekt MAPY prinesie sprievodné podujatia

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 21. augusta (WEBNOVINY) – Slovenska národná galéria v Bratislave a Galéria mesta Bratislavy pripravila ďalšie sprievodné podujatia k medzinárodnému projektu MAPY / MAPS – Umelecká kartografia v strede Európy 1960 – 2011.

Najbližšie to vo štvrtok 25. augusta budú tvorivé dielne k výstave MAPY/ MAPS – II. Neznáme oblasti. Dielne určené pre rodiny s deťmi, ktoré sa rady hrajú, sa uskutočnia od 18:00 do 20:00 v Slovenskej národnej galérii (SNG) vo Vodných kasárňach na Rázusovom nábreží 2.

Na podujatí môžu rodiny s deťmi „preskúmať“ súčasné výtvarné umenie na medzinárodnej výstave Mapy, ktorá predstavuje autorov používajúcich mapu a princíp mapovania ako spôsob tvorby. Dvojhodinový celok inšpirovaný vystavenými dielami je určený pre rodiny s deťmi od päť rokov. Potrebný materiál a drobné občerstvenie zabezpečí galéria. Záujemcovia sa musia objednať dva dni vopred e-mailom alebo telefonicky. Program nie je spoplatnený, rodiny zaplatia iba vstupné do SNG. Objednať sa dá v oddelení galerijnej pedagogiky na telefónnom čísle 02 / 2047 6270.

Na záver výstavy, v nedeľu 28. augusta, sa k jej časti MAPY/ MAPS I. – Známe a neznáme, ktorá je v Galérii mesta Bratislavy (GMB), uskutoční prehliadka s kurátorkami Danielou Čarnou a Luciou Gregorovou. Na sprievod s výkladom sú návštevníci GMB pozvaní do Mirbachovho paláca na Františkánskom námestí 11 na 16:00. Viac podrobností o výstave a aj o sprievodných programoch možno nájsť na webstránkach oboch galérií – http://www.gmb.sk a http://www.sng.sk.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM