han Ona

MEGA drzosť ženy: Išla robiť vodičák na mol OPITÁ! Odišla bez neho a s mastnou pokutou

Žena prišla na záverečnú skúšku v autoškole pod vplyvom alkoholu. V krvi jej namerali viac ako 2,1 promile.

Ilustračný obrázok k článku MEGA drzosť ženy: Išla robiť vodičák na mol OPITÁ! Odišla bez neho a s mastnou pokutou
Zdroj: TASR/Štefan Puškáš

Vodičský preukaz jej bol preto zadržaný ešte skôr, než ho vôbec získala. V utorok o tom informovala lotyšská prokuratúra. TASR správu prevzala zo stránky televízie Lsm.lv a agentúry DPA.

Praktická skúška na získanie vodičského oprávnenia sa mala konať 28. decembra v druhom najväčšom meste Lotyška Daugavpils.

Bola pod vplyvom

Po tom, čo si inštruktor v priebehu skúšky všimol, že žena je zjavne opitá, jazdu prerušil a vodička absolvovala test na alkohol.

Lotyšská prokuratúra žene za tento priestupok udelila finančnú pokutu vo výške 10-tisíc eur a nariadila jej aj 120 hodín verejnoprospešných prác. Má tiež zákaz viesť motorové vozidlá na päť rokov.

Agentúra DPA pripomína, že povolená hladina alkoholu v krvi, s ktorou je v Lotyšskú možné sadnúť si za volant, je pre vodičov s menej ako dvojročnou praxou 0,2 promile. Pre tých, ktorí majú vodičský preukaz dlhšie ako dva roky, sa limit zvyšuje na 0,5 promile.

Lotyšská verejnoprávna televízia informovala, že počas prvého dňa nového roka polícia zastavila 32 vodičov pod vplyvom alkoholu, z toho bolo 25 v stave ťažkej opitosti.


FOTO: ilustračné

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Môže vás zaujímať:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM