Webnoviny - Svet

Meny okolitých štátov v piatok mierne posilnili

WEBNOVINY.SK

Maďarský forint Foto: SITA/AP BRATISLAVA 2. júla (WEBNOVINY) – Regionálne meny na záver týždňa mierne posilňovali. Ako uviedol díler VÚB banky Eduard Pračko, česká koruna piatkové obchodovanie otvárala na úrovni 25,718 CZK/EUR a popoludní sa kurz nachádzal mierne nižšie pri úrovni 25,710 CZK/EUR. Maďarský forint sa posunul z rannej úrovne 285,800 HUF/EUR na popoludňajších 284,600 HUF/EUR.

Poľský zlotý podobne ako meny ostatných dvoch susedných krajín Slovenska v piatok mierne posilnil. Zlotý otváral obchodovanie v piatok pri kurze 4,1575 PLN/EUR, pred záverom obchodovania sa však nachádzal pri 4,1455 PLN/EUR. Podľa Pračka by regionálne meny mohli v nasledujúcich dňoch mierne posilňovať, žiaden výraznejší pohyb by to však byť nemal. Obchodovanie s poľským zlotým môže ovplyvniť výsledok druhého kola prezidentských volieb, česká koruna môže ťažiť z pozitívnych správ vzhľadom k novej pravicovej vláde.

Na eurodolárovom trhu pokračoval v piatok štvrtkový trend, keď dolár oslaboval v očakávaní negatívnych správ amerického trhu práce. Euro tak voči americkej mene pokračovalo v posilňovaní z otváracích úrovní 1,2517 USD/EUR a najvyššie sa obchodovalo na 1,2613 USD/EUR. Popoludní euro svoje zisky mierne korigovalo a kurz sa nachádzal na 1,2587 USD/EUR. Podľa dílera, ak by sa kurz eura udržal v piatok na týchto silnejších úrovniach, je teoreticky možno očakávať aj jeho ďalšie posilňovanie k hranici 1,3 USD/EUR.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM