Ľubomíra Karmanová Regióny

Mesto chce využiť potenciál haly Aréna naplno: Takéto pecky chystajú!

Mestská športová hala Aréna minulý rok po dlhej dobe začala opäť slúžiť športovcom a športovej verejnosti. Mesto Lučenec chce využiť jej potenciál aj pre kultúrnu verejnosť a chystá pre návštevníkov naozaj divácky atraktívne podujatia.

Ilustračný obrázok k článku Mesto chce využiť potenciál haly Aréna naplno: Takéto pecky chystajú!
Zdroj: TASR

Rekonštrukcia ŠH Aréna v Lučenci potešila najmä športovcov a športovú verejnosť. Mesto, však, v hale vidí väčší potenciál a snaží sa ju využiť aj na kultúrne podujatia.

Skúška dopadla na výbornú

Prví si koncert v hale užili fanúšikovia skupiny Senzus a zaťažkávacou skúškou pre organizátorov bol koncert nemeckej heavy metalovej stálice Freedom Call. „Podujatia slúžili najmä na otestovanie priestoru ako takého, infraštruktúry, kapacity elektrického pripojenia a rôznych iných organizačných záležitostí. Všetko dopadlo na výbornú a tak sa môžeme pustiť aj do organizácie väčších podujatí,“ informoval Stanislav Spišiak z MsÚ v Lučenci.

V športovej hale má mesto v pláne organizovať podujatia, ktoré si na realizáciu vyžadujú väčšie priestorové dispozície ako ponúka Divadlo B. S. Timravy, či kino APOLLO. Jedná sa o väčšie koncerty, či muzikálové produkcie. „Hneď prvým bude momentálne najhranejší muzikál Ôsmy svetadiel s vynikajúcim hereckým obsadením a pesničkami legendárnej hudobnej skupiny Elán v réžii a choreografii Jána Ďurovčíka,“ prezradil Spišiak.

Niečo pre rockerov

V pláne je aj niekoľko rockovejších koncertov. Na svoje si prídu fanúšikovia nemeckej metalovej pecky GAMMARAY, ktorá v našej Aréne odohrá, podľa Spišiaka, v roku 2015 jediný koncert na Slovensku v rámci ich veľkého európskeho turné k novému albumu.

"Uvažujeme aj o predstavení jedného z najúspešnejších muzikálov všetkých čias ktorý je občas nazývaný aj rocková opera – Jesus Christ Superstar v pôvodnej, teda anglickej verzii. V štádiu jednania je aj veľkolepý vianočný koncert českej megahviezdy Lucie Bílej s veľkou kapelou pod názvom „Černo – Bíle vánoce,“ doplnil ochutnávku toho naj z Arény Spišiak.

Veľké ambície

Ambíciou mesta je dostať ŠH Aréna do povedomia producentských a promotérskych agentúr ako kvalitný, organizačne pripravený priestor pre organizáciu kultúrnych podujatí. Ako Spišiak ďalej uviedol, majú v úmysle zabezpečiť vystúpenia domácej hudobnej špičky v rámci ich koncertných turné. „Samozrejme chceme sa pozerať aj do sveta a prilákať aj väčšie zahraničné mená, ktorým vieme ponúknuť nie len slovenského diváka ale geografická poloha nám zabezpečuje dosah aj na maďarského diváka,“ dodal na záver.

Prvé podujatie väčšieho formátu čaká návštevníkov už onedlho. 6. 5 .2015 sa mestská športová hala Aréna, totiž, premení na Ôsmy svetadiel.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM