Rastislav Búgel Slovensko a EÚ

Mesto Nitra s novým webom: Pripravuje sa na ostré spustenie elektronických služieb pre občanov!

Nitrianska radnica v týchto dňoch spustila pilotnú prevádzku nového webového portálu. Postupne chce zaviesť elektronické služby pre obyvateľov mesta pod Zoborom.

Ilustračný obrázok k článku Mesto Nitra s novým webom: Pripravuje sa na ostré spustenie elektronických služieb pre občanov!
Zdroj: Dnes24.sk

Počas marca 2013 prebehla zatiaľ posledná výrazná zmena mestského portálu. Tá priniesla aj novinku v podobe predčítavania textu pre nevidiacich a slabozrakých. Ako náš portál vtedy informovali predstavitelia mesta, išlo hlavne o modernizáciu, ktorá mala priniesť väčší priestor spravodajským témam z prostredia mesta a radnice.

Cieľom je elektronizácia služieb

Začiatkom októbra 2015 prišlo k poriadnej zmene. Celý portál bol prerobený od základu. „Mesto Nitra úspešne realizovalo projekt „Elektronizácia služieb mesta Nitra“. Hlavným zámerom projektu bolo vytvoriť elektronické služby pre občanov. Vstupnou bránou pre používanie týchto služieb je webová stránka mesta, ktorej obnova bola súčasťou predmetného projektu,“ informuje Richard Civáň, projektový manažér.

Po novom si už mesto nebude platiť webový hosting u poskytovateľa služieb. Ako informoval Civáň, nový portál bude bežať na infraštruktúre, ktorej dodávka bola súčasťou projektu.

Radnica momentálne nevie vyčísliť presnú sumu, ktorú zaplatila za vynovený portál. „Portál je len jedna z častí riešenia a neviem vyčísliť iba hodnotu samotného portálu. Hodnota celého projektu bola 2,3 mil. EUR a bol financovaný z eurofondov,“ informuje projektový manažér Richard Civáň.

Mesto sa už dlhšiu dobu pripravuje na spustenie elektronických služieb pre svojich obyvateľov. Práve nový portál má byť ich vstupnou bránou. „Pridanou hodnotou bude práve časť elektronické služby, ktoré prinesú občanom a podnikateľom využívať vybranú časť služieb mesta v akomkoľvek čase a z hocijakého miesta,“ informuje Richard Civáň.

Prihlásenie už o niekoľko dní

Momentálne však novú funkcionalitu nemožno využívať. Jedná sa o pilotnú prevádzku nového portálu. „V súčasnosti je možné navštíviť sekciu Elektronické služby, kde je prehľad jednotlivých služieb. V priebehu niekoľkých dní bude možnosť prihlásiť sa na portál pomocou eID karty (elektronický občiansky preukaz), čo povedie k plnohodnotnému využívaniu týchto služieb,“ informuje Richard CIváň, projektový manažér.

Novú podobu mestského webového portálu si môžete pozrieť v priloženej galérii!

Foto: nitra.sk

Mesto Nitra s novým webom: Pripravuje sa na ostré spustenie elektronických služi
3
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie