Webnoviny - Svet

Mesto zváži súdnu dohru blokády kamiónov

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 8. januára (WEBNOVINY) – Mesto Bratislava pravdepodobne zváži súdnu dohru aktuálneho sporu autodopravcov a Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikácií SR. Kamionisti už druhý deň pre nespokojnosť so zavedením elektronického mýtneho systému blokujú niektoré cesty v hlavnom meste. Súdnu dohru dnes na brífingu pripustil prvý námestník primátora Milan Cílek. Mesto si však podľa neho chce najprv počkať na to, ako sa celá situácia skončí a následne sa vyčíslia škody. „Je to nehorázne a neospravedlniteľné. Bratislavčania sú traumatizovaní, stali sa rukojemníkmi sporu,“ povedal Cílek. Zároveň zdôraznil, že budú razantne postupovať voči „arogantným“ autodopravcom.

Najkritickejšia situácia je v oblasti Rožňavskej ulice a okolí Galvániho ulice. Cesta je tu úplne zablokovaná v oboch smeroch. Mestská hromadná doprava tak nemôže obsluhovať Trnávku. Podľa generálneho riaditeľa Dopravného podniku Bratislava Pavla Derkaya boli síce nasadené náhradné spoje X63 a X64, lenže ani tie už pre ďalšie blokády ciest a križovatiek nemôžu premávať. Blokované sú aj linky 31 a 39. Ďalšie vozidlá musia premávať po náhradných obchádzkových trasách. Nasadenie ďalších vozidiel a ďalších šoférov zvyšuje náklady dopravnému podniku, ktorému v súvislosti s blokádou vznikajú škody. Tie dopravný podnik v súčasnosti podľa generálneho riaditeľa sumarizuje, pre neustále sa meniacu situáciu sa škody zatiaľ vyčísliť nedajú.

Podľa náčelníčky Mestskej polície Zuzany Zajacovej chcú kompetentní sprejazdniť aspoň jeden jazdný pruh v najkritickejšej oblasti. Vedenie mesta nevylučuje ani použitie odťahového vozidla dopravného podniku. To chceli použiť už vo štvrtok, údajne im v tom zabránili autodopravcovia.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM