Webnoviny - Svet

MFK Košice odkazujú skeptikom: Zabojujeme o stred tabuľky

WEBNOVINY.SK

KOŠICE 16. júla (WEBNOVINY) – Dvakrát po sebe sa Košičania zachraňovali v Corgoň lige v záverečnom kole. Takýmto hektickým chvíľam by sa v novom ročníku najvyššej slovenskej futbalovej súťaže chceli rozhodne vyhnúť, hoci mienka odborníkov je jednoznačná, kto je horúcim kandidátom na zostup.

„Vo viacerých médiách čítam prognózy odborníkov, že sme najväčšími ašpirantmi na zostup. Dokonca som už zaregistroval hlasy do tretice všetko dobré a Košice konečne vypadnú. Musím ich sklamať, urobíme všetko preto, aby sme sa zachránili a radi by sme bojovali o stred tabuľky. Rozhodne sa chceme vyhnúť problémom z posledných kôl minulých ročníkov,“ povedal prezident MFK Košice Blažej Podolák.

V Košiciach došlo k minimálnym hráčskym zmenám

V kolónke príchody figurujú tri mená, no nedá sa povedať, že by išlo o nové posily. Útočník Ján Novák sa vracia po zranení, brankár López Fernández sa vracia po roku do Košíc a prichádza robiť dvojku Tofiloskému, tretím je iba 17-ročný odchovanec Róbert Jano. V kádri už nie sú traja hráči, ktorí hrali na jar v základnej zostave – Róbert Košičania odohrali počas letnej prípravy osem zápasov s vyrovnanou bilanciou 3 víťazstvá, 3 remízy a 2 prehry so skóre 15:15. Najlepším strelcom v príprave sa stal Erik Pačinda so štyrmi gólmi. „Úvodnú časť prípravy sme absolvovali v domácich podmienkach, následne sme vycestovali na herné sústredenie do Rakúska. Našli sme tam výborné podmienky na prípravu i kvalitných súperov. Výsledky zodpovedali adekvátnemu obdobiu. S prípravou som bol veľmi spokojný,“ pochvaľoval si tréner MFK Košice Ladislav Šimčo. Cicman, Martin Juhar a Jaroslav Kolbas. Zmeny nastali aj v realizačnom tíme. Po odchode Štefana Tarkoviča a Richarda Högera do Prešova sa novým hlavným trénerom stal Ladislav Šimčo, jeho asistentom je Anton Šoltis. Vedúci mužstva Ivan Kozák sa zároveň stal i športovým riaditeľom.

„Všetci nás pasujú do úlohy zostupujúceho. Ukážeme na ihrisku, že stačilo. Sme dosť poučení. Musíme začať víťaziť a pritiahnuť fanúšikov do hľadiska. Tešíme sa na novú sezónu,“ zastrájal sa kapitán MFK Peter Šinglár. Ostrieľaný defenzívny univerzál si so spoluhráčmi zvyká na nové lopty, s ktorými sa bude hrať Corgoň liga. „Sú určite iné, ako predchádzajúce. Budú padať zaujímavé góly,“ pousmial sa najskúsenejší hráč Košíc.

„Rozpočet bude taký, aký sa nám podarí zohnať od sponzorov. Radšej pôjdeme krok po kroku, ako keby sme mali dopredu hádzať cifry, ktoré nie sú vykryté,“ dodal šéf klubu Blažej Podolák.

Káder MFK Košice pre nastávajúcu sezónu najvyššej slovenskej futbalovej súťaže 2011/2012:

Brankári: Darko Tofiloski, Fernando López Fernández, Miloje Prekovič, Slavomír Huk Obrancovia: Matúš Čonka, Timon Dobias, Ivan Djokovič (Srb.), Vladimír Kražel, Mikuláš Tóth Stredopoliari: Karim Diaby, Peter Gál-Andrezly, Juraj Hovančík, Floris Isola, Kamil Karaš, Peter Kavka, Kamil Kuzma, Uroš Matič, Jozef Skvašík, Peter Šinglár, Miroslav Viazanko Útočníci: Róbert Jano, Pavol Jurčo, Tomáš Kubík, Ján Novák, Samír Nurkovič, Erik Pačinda, Dávid Škutka

Zmeny v kádri: Príchody: Ján Novák (návrat z hosťovania Tours), Fernando López, Róbert Jano (návrat z hosťovania Michalovce) Odchody: Róbert Cicman (Slavia Praha?), Martin Juhar (Sparta Praha), Jaroslav Kolbas (Prešov?)

Realizačný tím: Hlavný tréner: Ladislav Šimčo Asistenti trénera: Anton Šoltis Tréner brankárov: Michal Hurtuk Vedúci mužstva: Ivan Kozák Lekári: MUDr. Ján Michalko, MUDr. Ľubomír Jacko Maséri: Zoltán Zimmermann, Ján Kuchár

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM