Aktualizované Regióny Zo Slovenska

MHD mešká vyše polhodinu, polícia vyzýva vodičov k opatrnosti

K opatrnosti na cestách vyzvala vodičov i chodcov aj polícia. Vo viacerých mestských častiach na exponovaných ťahoch eviduje dopravné nehody, ktoré výrazne komplikujú dopravu.

Ilustračný obrázok k článku MHD mešká vyše polhodinu, polícia vyzýva vodičov k opatrnosti
24
Galéria
Zdroj: TASR

Linky mestskej hromadnej dopravy (MHD) v Bratislave premávajú v aktuálnych poveternostných podmienkach s minimálne 30-minútovým meškaním. Informuje o tom Dopravný podnik Bratislava (DPB) na svojej internetovej stránke.

Trolejbusy nejazdia

Upozorňuje, že sneženie naďalej komplikuje trolejbusovú dopravu v kopcovitých častiach mesta na Kramároch a Palisádach. „Na Kolibu už trolejbusy jazdia,“ informuje DPB na webe.

Zamestnanci DPB sú v pohotovosti, v teréne čistia zastávky, trate a obratiská MHD. Situáciu rieši dopravca v súčinnosti s dispečingom zimnej údržby bratislavského magistrátu.

Hlavné mesto od skorých ranných hodín začalo s celomestským likvidačným posypom. „Aktuálne je v teréne 43 sypačov nad 4 tony, 11 sypačov pod 4 tony a 88 pracovníkov, ktorí zabezpečujú ručné dočisťovanie odhrnutých komunikácií,“ informovala hovorkyňa Bratislavy Zuzana Onufer.

Prímestská doprava

Sneženie a zhoršujúca prejazdnosť po cestách hlavného mesta SR, spôsobená i viacerými nehodami, zapríčinila meškania nielen liniek MHD, ale aj prímestskej autobusovej dopravy. „V súčasnosti naše linky meškajú v rozpätí od 40 do 50 minút,“ informovala Eva Vozárová, hovorkyňa spoločnosti Slovak Lines, ktorá zabezpečuje v Bratislavskom kraji regionálnu autobusovú dopravu.

„Vzhľadom na momentálny vývoj situácie očakávame, že meškania budú ešte narastať, a to najmä v čase popoludňajšej dopravnej špičky,“ avizovala Vozárová.

Dopravné nehody

K opatrnosti na cestách, vzhľadom na poveternostnú situáciu, vyzvala vodičov i chodcov aj polícia. Na sociálnej sieti informuje, že vo viacerých mestských častiach na exponovaných ťahoch eviduje dopravné nehody, ktoré výrazne komplikujú dopravu. Apeluje preto na dodržiavanie pravidiel cestnej premávky a pomalšiu jazdu. „Tá potenciálne ušetrená minúta nestojí za všetky starosti, ktoré môžete dopravnou nehodou spôsobiť sebe alebo ostatným vodičom,“ prízvukujú policajti.

Zatiaľ bez obmedzení je prevádzka na bratislavskom letisku. „Lietadlá pristávajú i odlietajú podľa platného letového poriadku. Pracovníci letiska sú v pohotovosti, očisťujú priebežne letové dráhy,“ uviedla hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková.

Pozor na poľadovicu

Motoristi dnes musia počítať nielen s hustým snežením, ale aj so zníženou dohľadnosťou i poľadovicou. Informuje o tom Slovenská správa ciest (SSC) na svojom webe zjazdnost.sk. „Limitovaná dohľadnosť na 100 metrov je v dôsledku hustého sneženia na cestách v oblasti Bratislavy, Nitry, Banskej Štiavnice i na diaľnici D1 Bratislava – Trnava,“ spresňujú cestári.

Cestári dodávajú, že na hlavných cestách v Bratislave a takisto i na viacerých cestách II. triedy v oblasti Vysokých Tatier, Nízkych Tatier, Kremnice, severovýchodného Slovenska i Gemera je miestami zľadovatený sneh do dvoch centimetrov.

Zdroj: Facebook
Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM