Webnoviny - Svet

MICHALOVCE: Psychiatrickú nemocnicu zrekonštruujú

WEBNOVINY.SK

Ilustračné foto SITA/Dušan HeinBRATISLAVA 22. októbra (WEBNOVINY) – Psychiatrickú nemocnicu Michalovce, n.o. čaká rekonštrukcia a prestavba priestorov pre špecializované zariadenie – domov sociálnych služieb pre klientov so schizofréniou. Zdravotnícke zariadenie už vyhlásilo užšiu súťaž v predpokladanej hodnote 1,4 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty. Zákazka financovaná z fondov Európskej únie by mala byť ukončená do 15 mesiacov od uzatvorenia zmluvy. Lehota na predkladanie ponúk je do 9. novembra tohto roku.

Predmetom zákazky je prestavba a rekonštrukcie existujúcej dvojpodlažnej budovy nachádzajúcej sa v areáli psychiatrickej nemocnice v Michalovciach. Objekt po rekonštrukcii nadobudne novú prevádzkovú náplň, a tou bude dom sociálnych služieb. Súčasťou prestavby je aj prístavba nového vstupu so schodiskom a rampou v západnej časti objektu, slúžiaceho pre dom sociálnych služieb a prístavby vonkajšieho schodiska s rampou v jeho východnej časti. Vzniknú tak dva samostatné vstupy pre dom sociálnych služieb a neurocentrum s magnetickou rezonanciou.

Psychiatrická nemocnica Michalovce, n.o. má spádovú oblasť 320 tis. obyvateľov. Slúži okresom Michalovce, Humenné, Sobrance, Vranov nad Topľou, Snina, Medzilaborce a čiastočne i Trebišov. Detské oddelenie slúži pre celý východoslovenský kraj. Predmetom jej činnosti je diagnostika, liečba a ošetrovanie pacientov s psychickým ochorením. Zariadenie má spolu 260 lôžok, ktoré sú členené na jednotlivé oddelenia podľa diagnostických skupín a charakteru ochorenia.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM