han Šport Hokej

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce postúpili do semifinále play off Tipos extraligy. V šiestom štvrťfinálovom zápase zdolali HC Slovan Bratislava 3:0, v sérii triumfovali 4:2 na zápasy.

Ilustračný obrázok k článku SENZÁCIA Michaloviec: Vyradili majstrovský Slovan a podarilo sa im to, čo ešte NIKOMU!
8
Zdroj: TASR/František Iván

V semifinále nastúpia proti HC Košice, pre slovanistov sa sezóna skončila. Vôbec prvýkrát v histórii slovenskej extraligy postúpil medzi najlepšiu štvorku tím, ktorý sa v základnej časti umiestnil na 8. mieste.

Nakoniec jasný triumf

Bezgólové skóre sa zmenilo až v 34. minúte, keď sa presadil obranca Zach Osburn. O necelé dve minúty už domáci viedli 2:0, keď druhýkrát v sérii skóroval obranca Christián Michalčin. Slovanisti nedokázali nájsť recept na brankára Škorváneka ani počas hry bez brankára, počas ktorej Dávid Buc pridal tretí gól domácich.

Michalovčania si zahrajú semifinále druhýkrát v histórii. Slovan vypadol v prvom kole play off slovenskej extraligy prvýkrát od roku 2011. Michalovce nastúpia v súboji o finále proti Košiciam.

Druhú semifinálovú dvojicu vytvoria hráči HKM Zvolen proti víťazovi série Banská Bystrica – Spišská Nová Ves, o ktorom sa rozhodne v pondelňajšom zápase.

HK Dukla Ingema Michalovce – HC Slovan Bratislava 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Góly: 34. Osburn (Žitný, Pereskokov), 36. Michalčin (Glazkov, Pereskokov), 57. Buc (Puliš). Rozhodovali: Novák, Hronský – Jedlička, Durmis, vylúčení: 2:1 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3800 divákov.

Michalovce: Škorvánek – Osburn, Hammond, Mihalik, Michalčin, Macejko, Glazkov – Puliš, Galamboš, Vašaš – Okoličány, Suja, Chalupa – Garreffa, Buc, Zabusovs – Pereskokov, Pavlovs, Žitný

Slovan Bratislava: Coreau – MacKenzie, Maier, Kallen, Beňo, Gachulinec, Sersen – Pecararo, Harris, Takáč – Fominych, Minárik, Duke – Kukumberg, Kytnár, Haščák – Lukošík, Zigo, Matoušek – Török

/konečný stav série: 4:2, Michalovce postúpili do semifinále/