Lucia Šútorová Rôzne

Mieri k nám ďalšia vlna búrok: Zasiahnuť môže väčšiu časť územia

O výraznejšie búrky sa postará postupujúci oklúzny front. Podľa vyhliadok k nám dorazí búrková vlna popoludní.

Zdroj: Dnes24.sk

Vo štvrtok sa vyskytli búrky najmä na strednom Slovensku. Ako uvádza imeteo.sk intenzívne búrky sa vytvorili až večer v oblasti Podunajskej nížiny, pričom silná búrka s krúpami zasiahla napríklad Želiezovce alebo aj Štúrovo.

V piatok sa na našom území taktiež očakávajú búrky, ktoré môžu byť podľa imeteo.sk opäť silnejšie. Okrem toho by mali zasiahnuť aj oveľa väčšie území ako v priebehu včerajšieho dňa.

„Cez naše územie totiž začne postupovať oklúzny front, na ktorom sa začnú vytvárať búrky. Tento oklúzny front totiž búrkam zabezpečí dynamiku, vďaka ktorej sa budú jednotlivé búrkové bunky zhlukovať do väčších celkov a tie potom môžu vytvoriť výraznejšiu búrkovú vlnu,“ vysvetľuje portál.

Podľa portálu by sa mali búrky začať vytvárať v oblasti severozápadného Slovenska a postupovať budú smerom k juhovýchodu. „Búrky, ktoré sa dnes čakajú budú okrem prívalových zrážok a krúp sprevádzať aj silnejšie nárazy vetra. Prvé búrky sa na našom území začnú objavovať už okolo poludnia a najintenzívnejšie budú popoludní,“ dodáva imeteo.sk.

Foto: ilustračné

Búrky
7
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie