ELA Rôzne

Mieri k nám mrznúci dážď i sneženie. Pozor na cestách, platí výstraha pred poľadovicou

Po chladnej noci zo soboty na nedeľu očakávajú meteorológovia pokles mrazivých hodnôt.

Ilustračný obrázok k článku Mieri k nám mrznúci dážď i sneženie. Pozor na cestách, platí výstraha pred poľadovicou
Zdroj: TASR/František Iván

V noci z piatka (20. 11.) na sobotu (21. 11.) mrzlo prakticky na celom území SR, ojedinele slabo nad nulou bolo len na krajnom východe SR. „Prvýkrát túto jeseň klesla teplota pod mínus desať stupňov Celzia,“ uvádza na sociálnej sieti Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ).

Meteorológovia konkretizujú, že najnižšie hodnoty boli počas noci z piatka na sobotu namerané na stanici Vyšná Boca (-10,7) a Vernár (-10,1 stupňa Celzia). Chladnejšie počasie bude na našom území panovať aj počas nasledujúcich dní.

Pozor na poľadovicu

Na celom území SR hrozí už počas noci z nedele na pondelok poľadovica. Výstraha, ktorú vydal SHMÚ, platí od nedele 22.00 h do pondelka (23. 11.) 9.00 h.

Na východe Slovenska platí výstraha až do pondelka do 16.00 h.

„Tvorba poľadovice predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity, dopravu i infraštruktúru,“ pripomínajú meteorológovia.

Mrznúci dážď

Cez naše územie začne postupovať studený front. Ten od severu začne v pondelok ovplyvňovať počasie na našom území okolo poludnia a za ním sa do našej oblasti začne natláčať chladný vzduch.

„Zrážky, ktoré sa v pondelok očakávajú na našom území budú opäť pomerne slabé a vyskytovať sa môžu aj mrznúce zrážky a to predovšetkým v popoludňajších a večerných hodinách. Na sever a východ Slovenska však rýchlo zatečie chladnejší vzduch a vyskytovať sa tu budú snehové zrážky,“ informuje portál iMeteo.sk.

Počas pondelka sa v mestách na severe a východe Slovenska môže vyskytovať slabé sneženie. Keďže teploty budú slabo nad bodom mrazu, tak sa neočakáva, že by sa mala vytvárať nejaká významná snehové pokrývka.

Ilustračné foto, TASR

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM