Lucia Šútorová Rôzne

Mieri k nám prudké ochladenie: Teploty klesnú o niekoľko stupňov

Sériu teplého počasia ukončí prudké ochladenie. Prinesie so sebou aj ranné mrazy či sneh na hory.

Ilustračný obrázok k článku Mieri k nám prudké ochladenie: Teploty klesnú o niekoľko stupňov
Zdroj: pixabay.com / CC0 1.0

Počasie sa podľa vyhliadok začne meniť už v priebehu pondelka 16. septembra. Ako uvádza iMeteo, ovplyvňovať nás totiž začne studený front, ktorý už dopoludnia začne od severu nad naše územie nasúvať oblačnosť a v priebehu zajtrajšieho dňa nás čakajú aj zrážky.

„Tie však dorazia najmä na sever nášho územia a nebudú príliš výrazné,“ dodáva portál.

Studený front prinesie najmä ochladenie. „Ešte dnes nás čakajú príjemné teploty, ktoré na juhu môžu vystúpiť aj nad hranicu +25 °C. Teploty, ktoré nás dnes čakajú budú nad hranicou dlhodobého normálu,“ uvádza iMeteo.

Už v utorok k nám podľa portálu začne prúdiť studený vzduch, v dôsledku ktorého začnú teploty výrazne klesať.

„Maximálne denné teploty sa budú zajtra pohybovať len od +15 až +22 °C a v stredu, kedy ochladenie bude najvýraznejšie sa maximálne denné teploty budú pohybovať len od +7 °C na severe po +17 °C na juhu územia,“ predpovedá iMeteo.

Klesať budú aj nočné teploty. K nule budú klesať najmä v dolinách a v kotlinách pri vyjasnení a utíšení vetra môžu poklesnúť teploty aj pod bod mrazu.

„Vzduch, ktorý k nám bude prúdiť bude pôvodom z Arktídy a vo Vysokých Tatrách sa môže vyskytnúť aj sneženie, ktoré môže priniesť zopár centimetrov čerstvého snehu,“ dodáva iMeteo.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie