Mikuláš potešil slovenské deti vo Washingtone: Otestoval aj ich slovenčinu

Svätý Mikuláš nezabudol ani americko-slovenské deti žijúce v hlavnom meste Spojených štátov a jeho okolí. Okrem toho, že im rozdal sladkosti, otestoval aj ich slovenčinu.

Ilustračný obrázok k článku Mikuláš potešil slovenské deti vo Washingtone: Otestoval aj ich slovenčinu
Zdroj: TASR

Mikuláš sa s deťmi stretol na slovenskom veľvyslanectve, kde si spolu najprv pochutnali na kapustnici a vyprážanom rezni so zemiakovým šalátom. Potom však už došlo na lámanie chleba. Deti sa nevyhli otázkam o tom, či poslúchali svojich rodičov, či si poctivo robili domáce úlohy a upratovali detské izby.

Mikuláš exkluzívne prezradil, že americko-slovenské deti vo Washingtone boli tento rok celkom dobré, a preto zväčša dostali to, čo si želali.

„Zdali sa mi šťastné, zdravé a milé,“ zhodnotil Mikuláš.

Deti si preňho pripravili aj básničky a pesničky. Väčšina sa nenechala zahanbiť a zaspievala alebo zarecitovala v slovenčine. Niektoré deti však stavili na istotu a zvolili si svoj rodný jazyk – angličtinu. Mikuláš si chcel byť istý, že mu všetky prítomné deti rozumejú a tiež si pripravil príhovor v angličtine. Do budúceho roka im však odporučil zlepšiť sa.

„Svoju slovenčinu si musia stále precvičovať,“ zdôraznil. Program zorganizovala v spolupráci s veľvyslanectvom Slovensko-americká spoločnosť Washington DC. Medzi prítomnými neboli len deti a ich rodičia, ale aj mnohí seniori, ktorí radi spomínajú na svoju rodnú krajinu.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame