Webnoviny - Svet

Minister Glváč chce po trapase poistiť autá lacnejšie

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 11. júla (WEBNOVINY) – Minister obrany Martin Glváč trvá na tom, že deväťmiliónový tender na štvorročné poistenie áut armádnych vozidiel bol netransparentný a bude sa musieť zopakovať.

„Momentálne som presvedčený o tom, že vyjednáme ďaleko lepšie podmienky a ušetríme prostriedky,“ vyhlásil Glváč po dnešnom rokovaní vlády. Do konca týždňa chce Úradu boja proti korupcii poskytnúť všetky podklady potrebné na preskúmanie obstarávania.

Televízia Markíza poukázala na to, že tender, ktorý Glváč kritizuje, je v skutočnosti lacnejší ako za éry smeráckych ministrov obrany. Bývalé vedenie jednu Škodu Fabia s objemom motora 1,4 litra poistilo za 186 eur ročne, podľa Markízy však za ministrovania Jaroslava Bašku tie isté autá poisťovali za 206,68 eura.

„Neviem, aké ceny boli pred piatimi rokmi, nemôžem to porovnať,“ reagoval Glváč. Dnes podľa jeho slov kúpime v obchode počítač za 400 eur, pritom však ešte pred niekoľkými rokmi ministerstvo vysúťažilo počítače za dvetisíc eur. „Ja som Bašku neskúmal, ani neviem, aké boli podmienky,“ uzavrel.

Glváč v pondelok oznámil, že bývalé vedenie ministerstva poistilo autá dvojnásobne drahšie. Koncom minulého volebného obdobia predstavitelia ministerstva uzavreli zmluvu o povinnom zmluvnom poistení pre vozový park MO SR na štyri roky za deväť miliónov eur. Glváč tvrdí, že podľa prieskumu trhu bola hodnota zákazky päť miliónov eur.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM